Colin Firth

Colin Andrew Firth

8,5
68 783 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Colin Firth

Colin po raz pierwszy w karierze otrzymał nominację do Oscarów: w kategorii Najlepszy Aktor; oczywiście za rolę w "A Single Man"
gratulacje!!!
tylko czy ma szanse z Jeffem Bridgesem... ? chciałabym!

dzoana_co

Mam nadzieję, że go zdobędzie. Uwielbiam go, uwielbiam! A Single man wzrusza już po samych zwiastunach.

dzoana_co

Musi dostać Oscara! Innej możliwości nawet nie biorę pod uwagę.

dzoana_co

może w końcu zostanie doceniony nie tylko przez fanów ;))

PannaSaporta

Ja się spodziewałam nominacji :) Ale niestety chyba Oscar nie powędruje do niego, częściej wymieniani do nagrody są Jeff i George, choć bardzo bym chciała żeby akademia mnie zadziwiła swoim wyborem :)

pagka

tak i sama nominacja to też już jest sukces :)
ale gdyby dostał oscara, to by było! zasłużył sobie na to...
hmm w zeszłym roku faworytką do oscara była chyba Meryl Streep? a dostała go Kate Winslet. może i w tym roku będą jakieś niespodzianki :D

dzoana_co

dokładnie, zgadzam się z koleżanka wyżej nominacja była do przewidzenia,
ale Oscara może ktoś inny zwinąć... Przynajmniej został zauważony i to jest
jakieś pocieszenie :) ale kciuki i tak będę za niego trzymać ;D

blueberry13

ciesze sie z jego nominacji bo uwazam ze to bardzo niedoceniony aktor, ktory rzadko ma okazje pokazac na co go stac.
pytanie tylko czy dostal ta nominacje, bo zagral geja (jak wiadomo hollywood uwielbia takie ckliwosci np, tom hanks w forrest gump, czy dustin hoffman w rain manie, czyli ciezkie, wzruszajce postaci), czy dostal nominacje bo czlonkowie akademii nagle sie zorientowali, ze to naprawde swietny aktor.

w kazdym razie trzymam kciuki!

dzoana_co

Cieszę się bardzo z powodu tej nominacji i mam nadzieję, że "A single man" dotrze w koncu do Polski.

użytkownik usunięty
Macoszka

Jezu Colin ma nominacje w końcu go docenili
dowiedziałam się o tym dzisiaj na polskim ;p napalałam się na jego zdjęcie a nagle kumpel mówi że on wyczytał na interii że Colin ma nominacje a ja już wiedziałam że za Single Man bo za co innego!! Ej na jakiej stronie można głosować bo pamiętam jak były oscary 2009 że na filmwebie się głosowało

dzoana_co

Niezmiernie się cieszę! Mimo, że filmu "A Single Man" jeszcze nie widziałam, po samych zwiastunach mogę powiedzieć, że Colin zagrał genialnie.... Ogólnie nie lubię wątków homoseksualnych, aczkolwiek dla Firth'a obejrzę na pewno...

Carita

Ohh byłoby cudownie gdyby Colin dostał tego Oscara :) Moja miłość do niego byłaby wtedy jeszcze bardziej uzasadniona xD

Carita

Ja widzę cień nadziei w tym, że oni ostatnio lubią filmy o gejach. ;P

dzoana_co

Jeju! Ja też się niezmiernie ciesze z tej nominacji i trzymam mocno kciuki, żeby dostał tego oskara, należy mu się, nie tylko za ten jeden film ale i za inne filmy! Już się nie mogę doczekać nocy z 7 na 8 marca. :D

dzoana_co

Na pewno go zdobędzie.Colin zasługuje na oscara:)

dzoana_co

Dobrze by było, ale... trzeba mieć nadzieję.
Pozdrawiam

dzoana_co

Moim zdniem musi dostać nominacje do oskara
ja tego aktora uwielbiam w każdym filmie
szczerze mówiąc niektóży mówią że to jest sztywniak no czasem jest to prawda ale i czasem w fajnych filmach potrzeba takich aktorów co musza grać takiego sztywniaka a taka role przeciesz dostaje i ja uważam ze do swoich rul zwłaszcza w dzieniku bridzet dzons w obu cześciach, w czego pragnie dziewczyna i wersji serialowej 6 odcinkach dumy i uprzedzenie w każdej roli jak miał zagrać potrafił zagrać i wogule po wersji odcinkowej dumy i uprzedzeniem zaczełam go lubić a jeszcze bardziej po filmie czego pragnie dziewczyna a jeszcze potem za inne filmy w jakich gra

NATI179

Colina lubię bardzo, ale w tym roku Oscar nie jest mu chyba pisany. Nie chodzi nawet o jego grę, której notabene w tym filmie nie widziałem, ale o postać jaką zagrał. W ubiegłym roku Sean Penn dostał oscara za rolę homoseksualisty (zasłużenie czy nie to już inna sprawa), więc wydaje mi się że w tym roku Akademia nie doceni Colina, żeby przypadkiem nie być posądzona o propagandę, stronniczość czy Bóg jeden wie co jeszcze :P Chociaż wszystko zdarzyć się może, niech wygra najlepszy (nie widziałem wszystkich filmów, więc nie oceniam kto) ;) A za Colina i tak trzymam kciuki bo jakoś nagród mu zawsze skąpiono.

użytkownik usunięty
Strach_spod_lozka

http://www.filmweb.pl/awardAnnouncement/1615/view tu można głosować tylko mi sie nie wyświetla że można na Colina ;/

dzoana_co

skoro w BAFTA wygrał z Bridgesem, dlaczego nie miałby z nim wygrać w Oscarach? dalej, Colin!!!

dzoana_co

No niby tak, ale BAFTA to jednak brytyjskie nagrody, więc nic dziwnego, że statuetkę dostał angielski aktor :) Mimo wszystko trzymam kciuki za Colina!

dzoana_co

Why!? To takie smutne że nie wygrał ;( wieśniaki...jak on mógł przegrać ;(

Risika_93

No cóż... Zasłużył na niego, był drugim faworytem, ale niestety, to jego pierwsza nominacja, a Bridges'a już 5., więc to z pewnością również miało znaczenie.

Mrs_Firth

w tym roku nagrody dla pierwszoplanowych są średnio trafione.
przykład Bullock.

nasthassia

No masz rację, Bullock zbyt wybitnąaktorką nei jest, no chyba, że weźmie się na pierwszy plan jej urodę ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones