Concetta Rosalie Anna Ingolia

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/49390/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":16,"rate":6.25,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/49390/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":4,"rate":7.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyserka"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/49390/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":2,"rate":6,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzystka"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/49390/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"scenariuszy"}}]
6,2
16 ocen gry aktorskiej
Connie Stevens
Amerykańska aktorka i piosenkarka. Jej ojciec to znany muzyk Teddy Stevens, a matka to aktorka Eleanor McGinley. Kiedy miała kilka lat jej rodzice rozwiedli się, a ona wychowywała się u dziadków. W wieku 9 lat zaczęła uczęszczać do szkoły katolickiej. Jako 14-latka zaczęła występować jako piosenkarka w grupie The Foremost. W wieku 16 lat wyjechała wraz z ojcem do Los Angeles i tam ponownie występowała jako piosenkarka. Uczęszczała też do profesjonalnej szkoły muzycznej i występowała w lokalnym teatrze. W filmach zadebiutowała jako statystka. Po roli w filmie klasy "B" "Dragstrip Riot" została zauważona przez łowcę talentów i szybko powierzono jej rolę w obrazie "Rock-A-Bye-Baby". Krótko potem podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Brothers. W latach 1959-1962 występowała w roli 'Cricket Blake' w popularnym serialu telewizyjnym "Hawaiian Eye" i ta rola uczyniła ją sławną. Nie zapomniała jednak o swych zdolnościach muzycznych. Swój pierwszy album nagrała w 1958 roku, był on zatytułowany "Concetta". Z niego pochodziły takie hity jak: "Blame It On My Youth", "Looking For A Boy" czy "Spring Is Here". W między czasie występowała oczywiście w filmach i serialach. Nagrywała też kolejne piosenki: "Kookie, Kookie", "Lend Me Your Comb", "Sixteen Reasons", "Why'd You Wanna Make Me Cry?", "Mr. Songwriter" czy "Now That You've Gone". W 1962 roku wytwórnia zerwała z nią kontrakt, ale Connie nie przejęła się tym. Z powodzeniem występowała w wielu serialach telewizyjnych, a także na Broadwayu. W latach 70-tych nadal występowała w telewizji i nagrywała piosenki do kilku seriali, w których występowała. Obecnie aktorka nie występuje, mieszka w swym domu w Beverly Hills, czasami przebywa w swym drugim domu w Nowym Jorku. Jest laureatką wielu nagród przyznawanych znanym osobom za wkład w pomoc humanitarną. Ma dwie gwiazdy na Hollywoodzkim Chodniku Sławy. Ma 157 centymetrów wzrostu. Aktorka była zamężna 2-krotnie, ale oba jej małżeństwa zakończyły się szybkimi rozwodami. Ma dwie córki, które również są aktorkami.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 sierpnia 1938

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 157 cm

dwukrotnie zamężna: 1. James Stacy (12.10.1963 - 02.11.1966, rozwód); 2. Eddie Fisher (09.02.1967 - 12.06.1969, rozwód), 2 córki: Joely (ur. 29.10.1967) i Tricia Leigh (ur. 26.12.1968)
Była kandydatką do roli Elizy Dolittle w filmie "My Fair Lady". Ostatecznie angaż otrzymała Audrey Hepburn.
Usilnie starała się o główną rolę w filmie "Kto się boi Virginii Woolf?", ale reżyser i producent zdecydowali się ją powierzyć Sandy Dennis.

forum osoby Connie Stevens

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum