Cosma Shiva Hagen 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":172,"rate":7.343023255813954,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":9,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":1,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,3
172 oceny gry aktorskiej
Cosma Shiva Hagen
Cosma Shiva Hagen urodziła się 17 maja 1981 roku w Los Angeles. Jest córką sławnej punkowej piosenkarki Niny Hagen i holenderskiego muzyka rockowego Ferdynanda Karmelka. Cosma jest prawdziwą kosmopolitką, gdyż razem ze swoją mamą mieszkała m.in. w Londynie, Berlinie, Paryżu i na Ibizie. Jej pierwszą rolą, dzięki której została zauważona była rólka w telewizyjnym "Crash Kids" w 1997 roku. Rok później zagrała w filmie kinowym w komedii "Das merkwürdige Verhalten geschlechtsreifer Großstädter zur Paarungszeit". Za rolę w telewizyjnym "Der Laden" dostała Złotą Kamerę w kategorii Najlepsza Aktorka oraz nagrodę jako Nowa Twarz. Wkrótce dała się poznać także na deskach teatru i zagrała w sztuce "Momo". Rok 1999 to role m.in. w filmach "Sweet Little Sixteen", "Marlene" oraz użyczenie głosu w filmie animowanym wytwórni Walta Disneya "Mulan". W 2000 roku Cosma stanęła w świetle jupiterów, gdyż została nominowana do Niemieckiej Nagrody Telewizyjnej w kategorii najlepsza rola za film "Bella Block - Schuld und Sühne". W 2001 roku zaangażowała się w pracę przy takich produkcjach jak "Killer Country", "2001 Rilke Projekt: In meinem wilden Herzen", "Tochter des Nils" und "I love my India". W 2002 roku zagrała postać Rosy Perez w produkcji dla niemieckiej stacji ZDF w filmie "Nachtschicht Amok" i zasłynęła swoją drugą już dużą rolą na kinowym ekranie w filmie "Dirty Sky". W styczniu 2003 roku Cosma wystąpiła w rozbieranej sesji dla niemieckiej edycji magazynu "Playboy". Rok 2004 przyniósł rolę Królewny Śnieżki w niemieckiej komedii "7 kradnoludków - historia prawdziwa". Cosma zagrała tam razem ze swoją matką Niną Hagen oraz babcią Evą-Marią Hagen. W 2006 roku ponownie wcieliła się w rolę Królewny w sequelu pt. "7 krasnoludków - Las to za mało". Również w 2006 roku wyjechała na tournee z teatrem, gdzie zagrała tytułową rolę w dramacie Wiliama Szekspira "Romeo i Julia". Cosma Shiva obecnie mieszka w Hamburgu.
Należy również dodać, iż bardzo szybko wyprowadziła się od matki, by rozpocząć samodzielne życie i własną karierę. Ponadto nie ukończyła szkoły średniej, gdyż przerwała naukę, by poświęcić się aktorstwu. Cosma Shiva udziela się charytatywnie na rzecz praw dzieci i zwierząt, działa aktywnie w organizacji PETA. Jej hobby to jazda konna. Zna angielski i niemiecki oraz hiszpański i francuski. Nigdy nie uczyła się aktorstwa.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 maja 1981

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 170 cm

Jest córką Niny Hagen i holenderskiego muzyka Ferdynanda Karmelka.
Jest zagorzałą obrończynią praw zwierząt, działa aktywnie w organizacji PETA. Walczy również o prawa dzieci.
Wystąpiła w niemieckim wydaniu "Playboya" w styczniu 2003r.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych