Czesław Mozil 

8,9
2 064 oceny gry aktorskiej
Czesław Mozil
Czesław Mozil urodził się 12 kwietnia 1979 roku w Zabrzu. Gdy miał pięć lat, jego rodzina wyprowadziła się do Danii, jednak Czesław nie stracił kontaktu z Polską. Do 28 roku życia mieszkał w Danii. Tam odebrał kształcenie w Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej, a także śpiewał i tworzył z grupą Tesco Value. Był też współwłaścicielem knajpy Kulkafeen w centrum Kopenhagi.

W Polsce zaczęło się robić głośniej o Czesławie, kiedy w 2008 roku ukazał się album "Debiut", stworzony w ramach działania formacji Czesław Śpiewa. Dzięki krążkowi w 2009 roku ekipa otrzymała aż trzy Fryderyki, m.in. za piosenkę "Maszynka do świerkania". Kolejny album, zatytułowany "Pop", ukazał się w 2010 roku, a jego premiera miała miejsc w dniu 31 urodzin Mozila.

W 2011 roku Czesław zasiadł w gronie jurorów programu X-Factor. Charakterystycznym sposobem wypowiedzi i szczerością zauroczył publiczność zasiadającą przed telewizorami. W przerwach między nagraniami koncertował w ramach projektu Solo Act, co zaowocowało dwupłytowym DVD "Live in the capital of Poland/W moim maluteńkim świecie".

7 listopada 2011 roku światło dzienne ujrzała płyta "Czesław Śpiewa Miłosza", na której możemy usłyszeć dziesięć wierszy Czesława Miłosza w ciekawych i odważnych aranżacjach polsko-duńskiej formacji.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 kwietnia 1979

miejsce urodzenia: Zabrze, Polska

wzrost: 169 cm

żona Dorota Zielińska (od 17.12.2016)
Został wybrany Mężczyzną Roku Glamour 2010.
W latach 2000 - 2004 śpiewał w duńskim zespole Tesco Value. Od 2008 roku jest liderem formacji Czesław Śpiewa.
Ukończył Duńską Królewską Akademię Muzyczną w Kopenhadze (Dania) w klasie akordeonu.  
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych