Daniel Joseph Levy

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/1704847/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":183,"rate":7.912568306010929,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/1704847/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":4,"rate":8.5,"desc":"oceny","profession":"scenariuszy"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/1704847/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"pracy reżysera"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/1704847/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/1704847/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,9
183 oceny gry aktorskiej
Dan Levy VII
Dan Levy urodził się 9 sierpnia 1983 roku w Toronto w prowincji Ontario w Kanadzie, jako syn Deborah Divine i kanadyjskiego aktora Eugene'a Levy'ego. Jest starszym bratem aktorki Sarah Levy, która gra kelnerkę Twylę Sands w serialu "Schitt's Creek", w którym pojawił się też Dan i ich ojciec. Uczęszczał do liceum w North Toronto Collegiate Institute, a później zajmował się produkcją filmową na York University i Ryerson University. Ma żydowskie korzenie. Jego rodzina obchodzi zarównie Boże Narodzenie jak i Chanukę. 

Dan Levy rozpoczął swoją karierę jako jeden z siedmiu współprowadzących nieistniejącego już flagowego serialu MTV "Canada MTV Live". Zyskał rozgłos jako współgospodarz programu "The After Show" w MTV Canada z Jessi Cruickshank, oraz "The Hills: The After Show" i "The City: Live After Show". 

Po odwołaniu programu "The After Show" i odejściu Cruickshanka, napisał, wyprodukował i wystąpił w swoim własnym świątecznym programie specjalnym dla MTV, a także był współgospodarzem MTV Movie Awards Red Carpet, X-Factor pre -show i ogólnokrajowej relacji z Igrzysk Olimpijskich w Vancouver dla CTV. Levy opuścił MTV Canada w 2011 roku po pięciu latach pracy.

Pojawił się w takich filmach jak "Czas na miłość", "Stage Fright", a w 2020 roku zagrał u boku Kristen Stewart w świątecznej komedii romantycznej "Happiest Season".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 sierpnia 1983

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

wzrost: 180 cm

Emmy
Zdobył 3 nagrody Emmy, 5 innych nagród i 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Emmy Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym za serial Schitt's Creek w roku 2020 Emmy Najlepszy scenariusz serialu komediowego za serial Schitt's Creek w roku 2020 Emmy Najlepsza reżyseria serialu komediowego za serial Schitt's Creek w roku 2020 wraz z: Andrew Cividino Złoty Popcorn Najlepsza rola komediowa za serial Schitt's Creek w roku 2019 Aktor Najlepszy zespół aktorski w serialu komediowym za serial Schitt's Creek w roku 2021 wraz z: Annie Murphy, Eugene Levy, Sarah Levy, Emily Hampshire, Karen Robinson, Noah Reid, Catherine O'Hara, Jennifer Robertson, Chris Elliott
Jego rodzicami są Eugene Levy i Deborah Divine.
Ma młodszą siostrę Sarah Levy.