Dan Levy VII

Daniel Joseph Levy

7,9
632 oceny gry aktorskiej
Dan Levy VII
Dan Levy urodził się 9 sierpnia 1983 roku w Toronto w prowincji Ontario w Kanadzie, jako syn Deborah Divine i kanadyjskiego aktora Eugene'a Levy'ego. Jest starszym bratem aktorki Sarah Levy, która gra kelnerkę Twylę Sands w serialu "Schitt's Creek", w którym pojawił się też Dan i ich ojciec. Uczęszczał do liceum w North Toronto Collegiate Institute, a później zajmował się produkcją filmową na York University i Ryerson University. Ma żydowskie korzenie. Jego rodzina obchodzi zarównie Boże Narodzenie jak i Chanukę. 

Dan Levy rozpoczął swoją karierę jako jeden z siedmiu współprowadzących nieistniejącego już flagowego serialu MTV "Canada MTV Live". Zyskał rozgłos jako współgospodarz programu "The After Show" w MTV Canada z Jessi Cruickshank, oraz "The Hills: The After Show" i "The City: Live After Show". 

Po odwołaniu programu "The After Show" i odejściu Cruickshanka, napisał, wyprodukował i wystąpił w swoim własnym świątecznym programie specjalnym dla MTV, a także był współgospodarzem MTV Movie Awards Red Carpet, X-Factor pre -show i ogólnokrajowej relacji z Igrzysk Olimpijskich w Vancouver dla CTV. Levy opuścił MTV Canada w 2011 roku po pięciu latach pracy.

Pojawił się w takich filmach jak "Czas na miłość", "Stage Fright", a w 2020 roku zagrał u boku Kristen Stewart w świątecznej komedii romantycznej "Happiest Season".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 sierpnia 1983

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

wzrost: 180 cm

Emmy
Zdobył 3 nagrody Emmy, 3 inne nagrody i 10 nominacji
awards.label.check_all
Jego rodzicami są Eugene Levy i Deborah Divine.
Ma młodszą siostrę Sarah Levy.