Kristen Jaymes Stewart

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/52530/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":37936,"rate":6.6961725010544075,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyserka"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/52530/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":7,"rate":8.428571428571429,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/52530/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":5,"rate":8.4,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzystka"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/52530/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":4,"rate":8.25,"desc":"oceny","profession":"scenariuszy"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/52530/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/52530/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,7
37 936 ocen gry aktorskiej
Kristen Stewart I
Kristen Stewart urodziła się i wychowała w Los Angeles, w Kalifornii. Jej ojciec - John Stewart jest managerem i producentem telewizyjnym, który pracuje dla wytwórni Fox. Jej matka - Jules Mann-Stewart jest scenarzystką pochodzenia australijskiego. Kristen uczęszczała do szkoły do siódmej klasy, potem kontynuowała naukę korespondencyjnie. Ma starszego rodzonego brata Camerona i dwóch adoptowanych Dana i Taylora. 
Karierę aktorską Stewart rozpoczęła w wieku ośmiu lat, po tym jak agent zobaczył jej występ na święta w podstawówce. Jej pierwszą rolą był krótki, niemówiony występ w produkcji Disney Channel - "The Thirteenth Year". Wystąpiła w niezależnym filmie "The Safety of Objects", gdzie zagrała chłopczycę, córkę kłopotliwej, samotnej matki (w tej roli Patricia Clarkson). Stewart dostała rolę w znaczącym hollywoodzkim filmie "Azyl" - ponurej, diabetycznej córki rozwódki (w tej roli Jodie Foster). Podczas gdy film otrzymał różne recenzje, rola Kristen została doceniona. 

Po sukcesie jaki odniósł "Azyl" Stewart zaproponowano rolę w innym thrillerze - "Cold Creek Manor", gdzie zagrała obok Dennisa Quaida i Sharon Stone. Film ogólnie przyniósł duże straty. Pierwszą główną rolą Stewart był występ w komedii akcji dla dzieci "Catch that Kid", obok Maxa Thieriota i Corbina Bleu'a. Stewart zagrała również rolę Lili w thrillerze "Undertow". Najgorszą rolą Stewart według krytyków był występ w filmie "Speak", opartym na powieści Laurie Halse Anderson. Stewart, wtedy w wieku trzynastu lat, grała uczennicę liceum, która zaprzestaje wszelkich kontaktów towarzyskich, po tym jak została zgwałcona. Jej gra aktorska spotkała się z wielkim uznaniem. W roku 2005 Kristen pojawiła się w filmie fantasy - "Zathura", w roli Lisy - nieodpowiedzialnej starszej siostry dwóch małych chłopców, którzy zmienili ich dom w pojazd kosmiczny. Film zebrał pochwały krytyków, jednak rola Stewart nie została specjalnie zauważona. Zagrała również w filmach takich jak "Fierce People" czy "Posłańcy". W 2007 roku zagrała nastolatkę Lucy Hardwicke w "In the Land of Women", dramacie romantycznym z Meg Ryan i Adamem Brodym. Zarówno film, jak i występ Stewart otrzymały różne recenzje. Tego samego roku aktorka zagrała w adaptacji "Into the Wild" Seana Penna. Za jej rolę, Tracy - nastoletniej piosenkarki, która zakochała się w młodym poszukiwaczu przygód Christopherze McCandless'ie otrzymała głównie pochwalne recenzje. Po tym filmie Stewart pojawiła się gościnnie w filmie "Jumper" i "What just happened", którego premiera miała miejsce w październiku 2008 roku. 

16 listopada 2008 roku Summit Entertainment ogłosiło, że Stewart zagra Isabellę Swan w filmie "Zmierzch", opartym na powieści Stephenie Meyer, bestsellerowym romansie między wampirem a człowiekiem. Każda filmowa adaptacja sagi "Zmierzch" przyniosła aktorce podczas festiwali liczne nagrody.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 kwietnia 1990

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 168 cm

BAFTA
Zdobyła BAFTA, 31 innych nagród i 29 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
BAFTA Największa aktorska nadzieja kina ('Rising Star') w roku 2010 Złota Malina Najgorsza aktorka za filmy Królewna Śnieżka i Łowca, Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2 w roku 2013 Kryształowa Statuetka Ulubiona 'drużyna' ekranowa za film Saga "Zmierzch": Zaćmienie w roku 2011 wraz z: Robert Pattinson, Taylor Lautner Kryształowa Statuetka Ulubiona 'drużyna' ekranowa za film Zmierzch w roku 2010 wraz z: Robert Pattinson, Taylor Lautner Teen Choice Ulubiona aktorka w filmie science-fiction / fantasy za film Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2 w roku 2013 Teen Choice Ulubiona aktorka w romansie za film Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2 w roku 2013 Teen Choice Ulubiony pocałunek za film Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2 w roku 2013 wraz z: Robert Pattinson Teen Choice Aktorka lata za film Królewna Śnieżka i Łowca w roku 2012 Teen Choice Ulubiona aktorka romansu za film Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 1 w roku 2012 Teen Choice Ulubiona aktorka w filmie fantasy za film Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu w roku 2010
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2002 r. - samochody Porsche;
- 2009 r. - firma Volvo Car Corporation - "XC60" i "C30";
- 2006 r. - kolekcja ubrań Gap;
- 2010 r. - czasopismo Flaut Magazinel;
- 2012 r. - 2013 r. - perfumy Balenciaga - "Florabotanica";
- 2013 r. - 2015 r. - kolekcja toreb Chanel;
- 2017 r. - perfumy Chanele Gabrielle. 
Jej matką jest scenarzystka i reżyserka Jules Mann-Stewart, natomiast ojcem telewizyjny producent John Stewart, pracujący dla amerykańskiej stacji telewizyjnej FOX.
Dwukrotnie wystąpiła w spotach telewizyjnych, które miały pokazać jej poparcie dla ofiar przemocy na tle seksualnym. Pierwszy raz w 2005 r. po premierze "Speak", drugi - w 2009 dla organizacji Security On Campus.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych