Daniel Day-Lewis

Daniel Michael Blake Day-Lewis

8,9
28 767 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Day-Lewis

Jeden z moich ulubionych aktorów, który zrobił na mnie wrażenie już kilka lat temu rolą w filmie "Moja lewa stopa" za którą otrzymał w pełni zasłużonego Oscara(szkoda ze w tym samym roku nominowany był Tom Cruise za rolę Rona Kovica w "Urodzonym 4 Lipca"). Jest to aktor który stosunkowo rzadko pojawia się na ekranie, gdyż wybiera tylko takie role które mu odpowiadają(i słusznie), nie liczy na ilość tylko na jakość. Jeśli nie ma żadnej interesującej go propozycji, robi to co lubi najbardziej, czyli występuje na deskach angielskich teatrów. Daniel Day-Lewis to aktor z prawdziwego zdarzenia, człowiek który robi to co kocha i wychodzi mu to znakomicie. Na swoim koncie ma wiele wspaniałych filmów takich jak wspomniana już "Moja Lewa Stopa", "Ostatni Mohikanin", "W imię ojca", "Gangi Nowego Yorku", "Ballada o Jacku i Rose" aż po ostatni wielki hit "Aż poleje się krew" za rolę w którym, nagrodzony został Oscarem za najlepszą rolę męską. Cieszę się, że zdobycie przez niego statuetki sprawiło, że coraz to większe rzesze ludzi interesujących się filmami zaczęły interesować się tym aktorem. NAPRAWDĘ warto obejrzeć w/w przeze mnie filmy, w których ten wspaniały aktor wystąpił. Zdecydowanie 10/10. Z niecierpliwością czekam na kolejne filmy z udziałem tego aktora. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones