Daniel Day-Lewis

Daniel Michael Blake Day-Lewis

8,9
28 767 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Day-Lewis

Rola, która na długo zapada w pamięć, niesamowita, po prostu genialna (biorąc pod uwagę, że historia jest oparta na faktach, to dodaje jeszcze tragizmu)!! Ten film to jego wielki popis aktorski, jego życiowa rola! Świetna rola także w Ostatnim Mohikaninie (ale nie aż tak wielka, jak wspomniana). Respect za rolę Gerry'ego Conlona, należy mu się!!!

PacMan

Jeszcze bym dodał jego świetną rolę jako Billa Rzeźnika z Gangów Nowego Jorku (jest świetna, ale do W Imię Ojca trochę brakuje ;)!

PacMan

a propos 'w imie ojca'- to ponoc istnieje ksiazka na podst. ktorej zostal nakrecony film. fakty sie podobno rozmijaja, ale nawet jesli to obraz robi wrazenie. jest jeden z ulubionych moich filmow. i pomyslec, ze grozil mu stryczek.

ankh82_2

o ile się nie myle to film powstał na podstawie pamietnika
Róznice są wymienione w ciekawostkach przy " W imie ojca "
A jesli chodzi o ten film to zakażdym azem gdy go oglądam to mam ciarki na plecach

PacMan

Pac Man zgadzam się z Toba w pełni . Gerry to kreacja jakich mało. Day Lewis zagrał życiową role. W ostatnim Moikaninie też rewelacja. Gangi nowego Jorku i Ballada o Jacku i Rose już troszkę słabiej ale też świetnie się oglaąda. Day - Lewis rządzi !! : )

donkoguto

i w "Mojej lewej stopie" też był wspaniały.

PacMan

Jego talent jest piorunujący. Przy Gangach Nowego Jorku nie zwracałam uwagi na innego aktora, zabrał wszystkim aktorom role. DiCaprio przy nim był malutki. "Aż poleje się krew" to była rola bezbłędna.
Szkoda tylko że ma w dorobku mało filmów, ale są to wielkie role.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones