Dawid Ogrodnik

8,5
57 755 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dawid Ogrodnik

Według mnie jak nikt inny zasłużył na nagrodę za główną rolę męską w filmie "Chce się żyć". Nie
rozumiem decyzji; nie umniejszając Andrzejowi Chyrze, Dawid pokazał największy kunszt aktorski.
On nie zagrał, on stał się swoją postacią. To wymagało wielkiego wysiłku fizycznego, ale przede
wszystkim psychicznego i w pełni podołał swemu zadaniu. Wielkie brawa dla Dawida na gali
mówią wszystko o decyzji jury...

nelii_113

Chyra jest świetnym aktorem, jednym z najlepszych w Polsce, ale również spodziewałam się nagrody dla Ogrodnika. wiele dobrego naczytałam się o jego roli.

nelii_113

W świecie filmu istnieje taki schemat, że jeżeli ktoś gra osobę upośledzoną/chorą, to musi dostać z przydziału milion nagród. Tym razem przełamano ten schemat i może to nawet dobrze.

1992kamil

Nie, nie. W świecie filmu istnieje taki schemat, że jak ktoś gra geja albo księdza, który zbłądził, dostaje nagrodę.

skorn

skorn dobrze napisał

wyrocznia

Zgadzam się z pierwszym postem! :)

Dałabym Dawidowi Ogrodnikowi nie tylko główną nagrodę męską, ale także Oscara!!! Szkoda, że to Polska....

skorn

Mistrz!

1992kamil

Czy to schemat to nie wiem, ale na pewno taką osobę bardzo trudno wiarygodnie zagrać. Myślę, że jeśli aktorowi uda się ta sztuka to nagroda mu się należy:)

1992kamil

piszesz głupoty, Chyra dostał nagrodę bo grał geja księdza, poprawność polityczna dla salonu i wyborczej, fatalnie grał, ale wygrał, trzeba lubić siurki by wygrać, piersi to już przeżytek , i nie przekonuj, że jest inaczej,

klcw57

Nie widziałem jeszcze roli Ogrodnika, ale faktem jest, że za role upośledzonych daje się nagrody niejako z automatu. :)
A że Chyra nie zasłużył, to inna sprawa, ale nie dostał za to, że "lubi siurki" - bo to nie wyjaśnia, dlaczego padło na niego, skoro np. taki Banasiuk w "Płynących wieżowcach" też zagrał geja, znacznie lepiej od Chyry, a nagrody również nie zdobył.
Widocznie jury spodobał się film Szumowskiej bardziej niż nam, rola Chyry bardziej niż nam - i spoko, nie można mieć z tym problemów, w końcu jury od tego są, żeby nagradzać, kogo chcą. :)
A z tym salonem i "Wyborczą" to już totalna śmiechawa i - żal mi ciebie. :P

Davus

słabo myślisz Człowieku! Banasiuk nie grał księdza lubiącego siurki, już rozumiesz skąd salon i wyborcza??

klcw57

Sugerujesz, że salon (cokolwiek to jest, bo że coś takiego nie istnieje to oczywista oczywistość) i "Wyborcza" lubią księży, co lubią siurki, a ty lubisz tylko siurki?
Czy może znowu czegoś nie zrozumiałem? :)

Davus

nie baw się w głupa, nie mam czasu

Davus

a niby skąd to wiesz, że salon nie istnieje?bo tak ci się wydaje?wyborcza nagradza aktora, który gra księdza geja, resztę niech ci koledzy wytłumaczą

klcw57

A co ma "Wyborcza" do tej nagrody? O ile mi wiadomo - w jury nie było nikogo związanego z tą gazetą. Tu masz jury:
http://www.fpff.pl/festiwal/jury/

klcw57

A wiem, bo jestem mądrzejszy od Ciebie. :P Wystarczający argument? :)

Davus

nie podpieraj się szambem

1992kamil

schematy schematami, ale chyba większy wysiłek trzeba wykonać, aby się przygotować do roli osoby upośledzonej (fizycznie i psychicznie) niż np. księdza. tak mi się przynajmniej wydaje.

nelii_113

Również uważam ze Dawid powinien otrzymac główna nagrodę na FPFF za rolę w ,,chce się zyć'' . Hyra zagrał by w 4 pancernych i dostałby nagrode. Dla mnie Dawid Ogrodnik jest nr 1 tegorocznego festiwalu i tyle.

nelii_113

Zgadzam się, decyzja zakrawa o kpinę.

nelii_113

Oglądałem "W imię". I choć z esencją filmu trudno mi się zgodzić, to przyznaję, że Chyra zagrał dobrze. Nie mam uwag. Ale to co zrobił Ogrodnik - mistrzostwo świata! Dlatego w pełni podzielam opinię założyciela wątku.

nelii_113

Dlaczego wszyscy się zgadzają a nikt nie napisze wprost, Ogrodnik nie mógł wygrać bo nie był poprawny, nie grał geja, dziś to lansuje poprawność polityczna, wyborcza, tvn, nie może lubić dotykać piersi... no tak się porobiło / poj...ło /

nelii_113

ja tak samo byłam bardzo zawiedziona. lubię Chyrę, szanuję jego aktorski warsztat, ale Dawidowi ta nagroda bardziej się należała. Mam nadzieję, że inne festiwale mu wynagrodzą za tę ciężką pracę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones