Dawid Ogrodnik 

8,5
58 031 ocen gry aktorskiej
Dawid Ogrodnik

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 czerwca 1986

miejsce urodzenia: Wągrowiec, Polska

wzrost: 180 cm

Orzeł
Zdobył 3 nagrody Orzeł, 11 innych nagród oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2012 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego) w Krakowie (Polska).
W 2014 roku otrzymał Paszport "Polityki" w kategorii film.
Na potrzeby filmu "Ida" nauczył się grać na saksofonie altowym.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Gość na ekranie hipnotyzuje, miażdży system, jeżeli chodzi o młode pokolenie aktorów. Niech tylko tak trzyma i się nie da wciągnąć w jakiś komercyjny chłam. Za chce się żyć oscar byłby murowany,

Wiele osób pisze, że Dawid przerysował Tomka Beksińskiego. Nie interesuje mnie to. Ważne, że zagrał go tak, że ciarki po plecach przebiegały. Tak świetnie zagrać takiego, wybaczcie, piep***nego borderline'a to jest mistrzostwo świata. Po raz kolejny dziękuję Ci, Dawidzie, że jesteś. Mistrzu nad mistrzami.

Najpierw raper, potem saksofonista w oscarowym filmie (swoją drogą moim zdaniem film kiepski), następnie niepełnosprawny (wybitna rola) i gwiazda disco polo. Nie dość, że dobry, to jeszcze wszechstronny. To się bardzo chwali i oby tak dalej. Wiadomo czy gra w jakimś teatrze?

Jestem świeżo po obejrzeniu "Ikara" i ciągle pod wrażeniem gry aktorskiej p.Dawida. Dla mnie to istny kameleon, świetnie wypada nawet w najgorszym filmie, potrafi nadać takiej autentyczności i charakteru każdej postaci, on po prostu jest tą postacią. trzymam kciuki,żeby kiedyś dostał Oscara, bo naprawdę jak mało kto na...

więcej

od przereklamowanego Adamczyka nie wspominając o karolaku, moze na poziomie kota
dobry młody aktor, oby dostawał wiecej dobrych ról

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones