Donato Carrisi

6,7
179 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Donato Carrisi

Ile jest takich przypadków? Popularny pisarz reżyseruje film na podstawie własnej powieści. I robi to zajebiście. Stephen King wyreżyserował własną wersję 'Lśnienia', ale podobno- nie oglądałem- poszło mu kiepsko. Ktoś poza nim?

Carrisi pokazał w roli reżysera wielką klasę. Na pewno zainteresuje się jego pisarstwem.

Na marginesie. Dlaczego Nesbo nie wyreżyserował 'Pierwszego śniegu'? Na pewno wyszłoby lepiej.

michal.2907

Książki polecam, każda wchlonelam w jeden dzien, tak wciągają :)

michal.2907

Tadeusz Konwicki

Figifig

Dobry pisarz, znakomity reżyser. Więc zgoda, ale z zaznaczeniem, że on własnej książki nie wyreżyserował.

michal.2907

Stephen King próbował kilkukrotnie, ale z marnym skutkiem.

qgrudziaz

Oj, przepraszam, jednak próba była tylko jedna: https://www.filmweb.pl/film/Maksymalne+przyspieszenie-1986-34267
Wydawało mi się, że Sprzedawcę śmierci też reżyserował on.

michal.2907

Nasz Kuba Żulczyk :)

doronia_mroz

Żulczyk pisuje scenariusze, za reżyserkę jeszcze się nie wziął. Ale kto wie, zdolny facet.

michal.2907

Carrisi pisał scenariusze do podrzędnych seriali kryminalnych, zdaje się, że pracował też w telewizji i poznawał tam aspekty pracy reżysera, obcował z ekipami telewizyjnymi i filmowymi, z mediami, przez co łatwiej było mu wejść za kamerę. Co nie zmienia faktu, że jest ewenementem w świecie filmu. Jeśli chodzi o jego książki, polecam gorąco, nikt tak jak on nie potrafi oddać klimatu. Nikt tak jak on nie potrafi tak konstruować fabuły i postaci. Mistrz kryminału. Nie chcę nic zdradzać, ale w książce "W labirynce" czeka na czytelnika jeden z najlepszych plot twistów w historii literatury. Ciekaw jestem, jak film, bo jeszcze niestety nie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones