Zmarł w Lugano, został pochowany na cmentarzu w Castagnola (Szwajcaria).
Reżyser John Waters wskazał Sirk'a jako tego który miał największy wpływ na jego twórczość.
Początkowo film "Czarna magia" miał zostać nakręcony w USA, a Sirk miał zająć się jego reżyserią. Ostatecznie film powstał we Włoszech, a za kamerą stanął Gregory Ratoff.
W 1980 roku organizatorzy festiwalu w Cannes chcieli, aby został przewodniczącym jury. Jednak w telegramie wysłanym do biura w Hollywood pojawiła się literówka - zamiast "Request Douglas Sirk for jury" napisano "Request Douglas, Kirk for jury" - przez co funkcję tę objął aktor Kirk Douglas.
Facet robił najpiękniejsze wizualnie filmy jakie w życiu widziałem i nawet jedna osoba nie komentuje jakim artystą i innowatorem był by już ok 60 lat temu tak operować kamerą, światłem i klimatem swoich filmów? Przepiękne! Widziałem dopiero dwa ale dopiero zaczynam, to po prostu dzieła sztuki.