Ellen Burstyn

Edna Rae Gillooly

8,5
18 990 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ellen Burstyn

Największy bląd Akademii- brak Oscar'a za "Requiem..." wybitna rola coś niesamowitego :)

mackowty

racja, jej rola to jedna z najlepszych ról wszech czasów, a nagrodzili Roberts - eh.....

mackowty

O tym samym ostatnio pomyślałem; pytany o najlepszą rolę żeńską w historii, Burstyn przyszła mi na myśl jako jedyna, oczywiście rola w Requiem.

davidmth

Ellen powinna dostać drugiego Oscara za "Requiem", a Julia mogła poczekać i dostać w tym roku :D

Robertul

No ale niestety jakaś murzynka z nie wiadomo skąd Lupita dostała.

mackowty

Dokładnie, dowód na to, że nawet w przeciętnym filmie można zagrać wybitnie.

Wikol

ten film NIE jest przeciętny. Dowodem na to, że w przeciętnym filmie można zagrać wybitnie może być "Żelazna dama" i przedoskonała Meryl Streep

mackowty

Pozostając przy Aronofskim, to w porównianiu do np. The Fountain wypada słaba. W temacie filmów o uzależnieniach - Trainspotting o wiele lepszy. Requiem jest łopatologiczne.

Wikol

The Fountain jest miejscami zbyt pretensjonalne a Tranpotting uważam za film dobry ale nie tak dobry jak Requiem. Reduiem opowiada nie tylko o nałogach ale także o niszczeniu własnych marzeń i autodeskrucji glęboko siedzącej w człowieku.

mackowty

Jako, że odrzucam idiotyczną zasadę "o gustach się nie dyskutuje" cieszę się, że udało się przeprowadzić krótką, kulturalną rozmowę, na filmwebie to naprawdę rzadkie ;)

mackowty

Dokładnie, ogromny błąd Akademii. Ta nagroda jej się zwyczajnie należała.

mackowty

Swiete słowa . Jedna z najlepszych kobiecych kreacji jakie widziałem . Ten sam bład " akademia" popełniła nie dając oscara Felicity Haufman za " trabsanerice" bo to kolejna genialna kreacja . Takich przykładów mozna by mnozuc i mnozyc .... Niestety

maciekb80

transamerice

mackowty

"Na szczęście" ONA ma oscara, a jej rola w "Requiem" to jest MEGA MISTRZOSTWO!!!

mackowty

Wtedy to był rok pomyłek. Björk nie dostała nawet nominacji za „Tańcząc w ciemnościach” a moim zdaniem walka o statuetkę powinna się rozegrać między Nią a Burstyn. Oscar dla Roberts to była typowa nagroda nie za konretna role a za to ze od kilku lat była na topie, filmy z Jej udziałem przynosiły ogromne zyski no i trafiła się ambitniejsza rola (w filmie który również był wielkim przebojem), wiec dali Jej tego Oscara tak dla zasady. Uważam ze w „Erin Brockovich” zagrała przyzwoicie ale Burstyn i Björk ze swoimi rolami zjadają ja na sniadanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones