Elliot Page

Ellen Grace Philpotts-Page

7,5
20 777 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Elliot Page

Nie wiem czy się mylę ale wątek z napisami do "The Tracey Fragments" najprawdopodobniej został usunięty. Nie chciałbym na nowo odgrzebywać dyskusji na temat tworzenia napisów do filmów ale powiedzcie mi. Jeśli kupiłem DVD z filmem i stworzyłem plik tekstowy z własnoręcznym tłumaczeniem scenariusza filmu i trzymam go na dysku komputera, czy już złamałem prawo?

użytkownik usunięty
grabsoon

Nie. Tak jak masz prawo wypisać sobie wszystkie przedmioty, które widziałeś na filmie, tak samo masz prawo wypisać sobie treści wypowiadane przez aktorów.


Ok. Tak żeby wyjaśnić kilka rzeczy. Nie jestem osobą, która siedzi nocami i tworzy napisy. Poprostu wiem, że swego czasu obecny był wątek z pytaniem o napisy do tego filmu. "The Tracey Fragments" zrobił na mnie tak ogromne wrażenie, że nagle stwierdziłem: "Tak, ten film warto przetłumaczyć". Film nie obfituje w rozbudowane dialogi i na pierwszy rzut oka wydawało się, że to będzie pestka. Po trzech dniach pracy ze słownikami, przesłuchaniu filmu wzdłuż i wszerz, stworzeniu tłumaczenia stwierdzam, że film zrozumiałem na nowo. Wszystkim, którzy przymierzają sie do projekcji życzę szerokich uszu i umiejętności szybkiego tłumaczenia. Gubiąc, któryś z dość oryginalnych monologów Tracey, dużo się traci. Tego, że udostępniając tłumaczenie szerokiej publiczności złamię prawo, tłumaczyć mi nie trzeba. Pozdrawiam.

grabsoon

Mam wielką prośbę jeśli posiadasz napisy do tego filmu i mógłbyś mi je jakoś udostępnić byłbym niezwykle zobowiązany.To mój adres mailowy garyoldman@op.pl

grabsoon

poprosilbym rowniez o napisy, rekordo@o2.pl
dzieki z góry

grabsoon

Filmweb.pl nie służy do udostępniania napisów. Wątek uważam za zamknięty.


grabsoon

co za bufon, bosz.. co z takich ludzi pozniej wyrasta?

kola666

ehh od razu bufon!? Jeśli kolega interesował się troszeczkę losami "TTF" to powinien wiedzieć, że DVD z tym filmem na dzień dziejszy nie zostało wydane. Film oglądałem w Berlinie a wątek postawoniłem napisać dla czystej prowokacji i pewnego rodzaju promocji filmu ponieważ mnie osobiście on zachwycił. Nie mam i nie miałem żadnych napisów do tego filmu :P Pewien jestem jednego. Jak tylko za oceanem pojawi się DVD wciągam od razu.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones