Elliot Page 

Ellen Grace Philpotts-Page

7,5
20 743 oceny gry aktorskiej
Elliot Page
Elliot Philpotts-Page należy do grona najbardziej utalentowanych i najczęściej nagradzanych aktorów młodego pokolenia. Z kamerą zaczął oswajać się już jako 10-latek.

Wychował się w Halifax w rodzinie projektanta graficznego i nauczycielki. Będąc jeszcze dzieckiem, uczęszczał do szkoły teatralnej Neptune. Chodził do szkoły w Halifax, a następnie do Queen Elizabeth High School, po czym w 2005 roku ukończył Shambhala School. Przez dwa lata studiował w Vaughan Road Academy w Toronto. Przed kamerą po raz pierwszy stanął w 1997 r. Wcielił się w dziewczynę, która zaprzyjaźnia się z nastolatkiem kochającym jazdę konną w telewizyjnym filmie rozgrywającym się w 1901 roku. - "Pit Pony" w reżyserii Erica Tilla. Za tę rolę otrzymał nominację do nagrody Gemini, w kategorii najlepszy występ w programie dla dzieci i młodzieży. Film okazał się bardzo wartościowy, dlatego w 1999 roku powstał serial pod tym samym tytułem, w którym Elliot zagrał jedną z głównych ról. Wkrótce powierzono mu rolę na dużym ekranie w horrorze psychologicznym "Pułapka". W 2005 roku wystąpił w kanadyjskiej produkcji "Niepokorna". Na potrzebę filmu zgolił włosy. Rok później otrzymał propozycję zagrania w ekranizacji kultowego komiksu Jacka Kirby i Stana Lee zatytułowanego "X-Men: Ostatni bastion". Początkowo odrzucił propozycję zagrania roli Kitty Pryde, jednakże reżyser Brett Ratner osobiście się z nim skontaktował i namówił do wcielenia się w tą postać. Rok 2007 okazał się kamieniem milowym w jego karierze - zagrał pewną siebie i do bólu szczerą nastolatkę "Juno", która dowiaduje się, że jest w ciąży. Za tę rolę dostał nominacje do Oscara oraz Złotego Globu w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Otrzymał także nagrody: Gotham, Teen Choice oraz Złoty Popcorn. Od tamtej pory jego kariera rozwija się w bardzo szybkim tempie. W 2009 roku wystąpił w komedii "Dziewczyna z marzeniami", opowiadającą historię młodej dziewczyny, która postanawia wziąć udział w roller derby. Rok później zagrał u boku Josepha Gordon-Levitta oraz Leonarda DiCaprio w filmie "Incepcja". Za tę rolę otrzymał nagrodę Złoty Popcorn w kategorii najlepiej odegrana scena przerażenia.
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 lutego 1987

miejsce urodzenia: Halifax, Kanada

wzrost: 155 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 10 innych nagród oraz 21 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Emma Portner (od 03.01.2018)
Początkowo odrzucił rolę Kitty Pryde / Shadowcat w filmie "X-Men: Ostatni bastion". Jednak reżyser Brett Ratner osobiście się z nim skontaktował i namówił do wcielenia się w tę postać.
Musiał nosić doczepiane włosy w trakcie kręcenia filmu "X-Men: Ostatni bastion", ponieważ na potrzebę produkcji "Niepokorna" zgolił głowę.
Miał zagrać rolę Christine Brown w filmie "Wrota do piekieł", ale zrezygnował z powodu zobowiązań wobec innego projektu. Ostatecznie angaż otrzymała Alison Lohman.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

"Z kamerą zaczął oswajać się już jako 10-latek. Wychował się w Halifax w rodzinie projektanta graficznego i nauczycielki" - Nie zaczął, ale ZACZĘŁA. Nie wychował, ale WYCHOWAŁA, ponieważ wówczas była dziewczynką, a nie trans mężczyzną, którym chce być teraz. To jest zaklinanie rzeczywistości, ehh.

Dlaczego strona została zmieniona? W filmach występowała aktorka Ellen, jako aktor pan Eliot nie zagrał jeszcze ani jednego filmu. To wygląda jak pisanie nowej historii, tj. fałszowanie historii.

niewątpliwie jest utalentowaną aktorką, to trzeba przyznać, ale nie wiem dlaczego bardzo mnie
irytuje jej wygląd, głos, sposób mówienia - poprostu cała ona :-/

Tyle w temacie, nijaka, nieciekawa, irytujące, przeciętna

teraz nie da się ich oglądać bez obrzydzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones