Elliot Page 

Ellen Grace Philpotts-Page

7,5
20 233 oceny gry aktorskiej
Elliot Page
Elliot Philpotts-Page należy do grona najbardziej utalentowanych i najczęściej nagradzanych aktorów młodego pokolenia. Z kamerą zaczął oswajać się już jako 10-latek.

Wychował się w Halifax w rodzinie projektanta graficznego i nauczycielki. Będąc jeszcze dzieckiem, uczęszczał do szkoły teatralnej Neptune. Chodził do szkoły w Halifax, a następnie do Queen Elizabeth High School, po czym w 2005 roku ukończył Shambhala School. Przez dwa lata studiował w Vaughan Road Academy w Toronto. Przed kamerą po raz pierwszy stanął w 1997 r. Wcielił się w dziewczynę, która zaprzyjaźnia się z nastolatkiem kochającym jazdę konną w telewizyjnym filmie rozgrywającym się w 1901 roku. - "Pit Pony" w reżyserii Erica Tilla. Za tę rolę otrzymał nominację do nagrody Gemini, w kategorii najlepszy występ w programie dla dzieci i młodzieży. Film okazał się bardzo wartościowy, dlatego w 1999 roku powstał serial pod tym samym tytułem, w którym Elliot zagrał jedną z głównych ról. Wkrótce powierzono mu rolę na dużym ekranie w horrorze psychologicznym "Pułapka". W 2005 roku wystąpił w kanadyjskiej produkcji "Niepokorna". Na potrzebę filmu zgolił włosy. Rok później otrzymał propozycję zagrania w ekranizacji kultowego komiksu Jacka Kirby i Stana Lee zatytułowanego "X-Men: Ostatni bastion". Początkowo odrzucił propozycję zagrania roli Kitty Pryde, jednakże reżyser Brett Ratner osobiście się z nim skontaktował i namówił do wcielenia się w tą postać. Rok 2007 okazał się kamieniem milowym w jego karierze - zagrał pewną siebie i do bólu szczerą nastolatkę "Juno", która dowiaduje się, że jest w ciąży. Za tę rolę dostał nominacje do Oscara oraz Złotego Globu w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Otrzymał także nagrody: Gotham, Teen Choice oraz Złoty Popcorn. Od tamtej pory jego kariera rozwija się w bardzo szybkim tempie. W 2009 roku wystąpił w komedii "Dziewczyna z marzeniami", opowiadającą historię młodej dziewczyny, która postanawia wziąć udział w roller derby. Rok później zagrał u boku Josepha Gordon-Levitta oraz Leonarda DiCaprio w filmie "Incepcja". Za tę rolę otrzymał nagrodę Złoty Popcorn w kategorii najlepiej odegrana scena przerażenia.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 lutego 1987

miejsce urodzenia: Halifax, Kanada

wzrost: 155 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 10 innych nagród oraz 21 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Emma Portner (od 03.01.2018)
Początkowo odrzucił rolę Kitty Pryde / Shadowcat w filmie "X-Men: Ostatni bastion". Jednak reżyser Brett Ratner osobiście się z nim skontaktował i namówił do wcielenia się w tę postać.
Musiał nosić doczepiane włosy w trakcie kręcenia filmu "X-Men: Ostatni bastion", ponieważ na potrzebę produkcji "Niepokorna" zgolił głowę.
Miał zagrać rolę Christine Brown w filmie "Wrota do piekieł", ale zrezygnował z powodu zobowiązań wobec innego projektu. Ostatecznie angaż otrzymała Alison Lohman.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych