Rodezja, lata 70. W sercu Afryki ośmioletnia Bobo dorasta na rodzinnej farmie, podczas gdy kraj pogrąża się w chaosie wojny domowej. W jej oczach codzienność pełna jest sprzeczności: piękno dzikiej natury miesza się z narastającym strachem, a dziecięca beztroska powoli ustępuje miejsca brutalnej rzeczywistości dorosłych. To opowieść o silnej więzi ludzi z afrykańską ziemią - piękną, dziką i bezlitosną - oraz o wpływie wojny na rodzinę, tożsamość i niewinność dzieciństwa.
Berlin. Wiozący do szkoły dzieci bankier odbiera połączenie z nieznanego numeru i dowiaduje się, że siedzi na bombie, która wybuchnie, gdy nie spełni poleceń tajemniczego rozmówcy.
Ambitna młoda kobieta zdobywa uznanie i sławę, podając się za osobę, która przeżyła morderczy atak, ale wkrótce przekonuje się, że za internetowy rozgłos trzeba zapłacić straszną cenę.
Serial bez skrupułów ukazuje współczesne miejsce pracy okiem ludzi, którzy każdego ranka pomagają Ameryce się obudzić. Zobacz telewizję śniadaniową od kuchni.
Spider-Man staje w szranki z Electro. Do miasta powraca także Harry Osborn, dzięki któremu Peter odkrywa, że wszystkich złoczyńców łączy ze sobą OsCorp.
Ray Donovan, na co dzień zajmujący się rozwiązywaniem problemów wpływowych mieszkańców Los Angeles, niespodziewanie zostaje zmuszony skorzystać ze swoich umiejętności w bardziej rodzinnym gronie.
Ekranizacja powieści Stiega Larssona. Dziennikarz oskarżony o zniesławienie otrzymuje zlecenie zbadania zaginięcia przed 40 laty 16-letniej Harriet Vanger.
Ten dwuodcinkowy film wyprodukowany przez brytyjski Channel 4 opowiada historię legenardnej wyprawy zorganizowanej w 1914 roku przez przez sir Ernesta Shackletona, irlandzkiego badacza antarktyki i podróżnika. 27 ludzi zostało uwięzionych na lodowej pustyni po tym jak ich statek, Endurance, zatonął na morzu Weddella. Film bazowany jest na pamiętnikach samego Shackletona oraz relacjach członków załogi. Główną rolę mieli grać Gibson a potem Crowe, jednak ostatecznie powierzono ją oskarowemu Irlandczykowi, Kennethowi Branaghowi.
Po tragicznej śmierci żony oraz utracie domu, Arthur i jego dzieci otrzymują nieoczekiwany spadek - posiadłość zmarłego wuja. Dom, skrywający przerażającą tajemnicę, zamienia ich życie w koszmar.
Fanny Price jest biedną dziewczyną, która mieszka u bogatego wujostwa. Na co dzień prowadzi dość bezbarwne życie, doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że jej niski stan majątkowy praktycznie przekreśla normalną przyszłość. W jej świecie, nie liczy się przecież osobowość kobiety, ważne są tylko pieniądze i pozycja społeczna. Tak naprawdę jedyną szansą na ciekawą egzystencję jest znalezienie bogatego męża , ale na to Fanny praktycznie nie ma ci liczyć. Dopiero przyjaźń z dobrze usytuowanym kuzynem Edmundem, który przede wszystkim docenia w niej kobiecość, powoli uświadamia Fanny, że przecież jeszcze nie wszystko stracone. Oczywiście między ta parą rodzi się w końcu gorące uczucie, ale jak zwykle u Jane Austen, zanim dojdzie do szczęśliwego finału, czeka nas wiele zabawnych i smutnych perypetii.
Wskutek zbyt długiego przebywania w więziennej izolatce Henry staje się szaleńcem i mordercą. Jego prawnik próbuje udowodnić, że częściową winę za tę sytuację ponosi Alcatraz.