Ewelina Flinta 

Ewelina Agnieszka Flinta

8,0
30 ocen gry aktorskiej
Ewelina Flinta
Ewelina Flinta jest polską wokalistką popowo – rockową. Muzyka i taniec towarzyszyły jej odkąd skończyła 8 lat. Będąc w szkole średniej należała do kilku zespołów, ale dopiero przynależność do Eveleve, który później zmienił swoja nazwę na Surprise przyniosła jej upragniony sukces. Kolejnym krokiem w jej karierze było dostanie się do Teatru Buffo, a następnie wzięcie udziału w programie telewizyjnym "Idol", który stał się furtką do jej ogólnopolskiej kariery. W Idolu zajęła drugie miejsce, zdobywszy uznanie zarówno widzów jak i jurorów. W 2003 roku wydała swoją debiutancką płytę "Przeznaczenie", płytę która osiągnęła status złotej - sprzedana w ponad 35 tysiącach egzemplarzy. Singiel "Żałuję" promujący krążek, był jednym z najpopularniejszych kawałów w stacjach radiowych, przez wiele miesięcy nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów. Dwa lata później wydała swój drugi album. Nie powtórzył on jednak sukcesu swojego poprzednika. W 2008 roku nagrała utwór „Nie kłam, że kochasz mnie” wraz z Łukaszem Zagrobelnym  do komedii "Nie kłam, kochanie". Piosenka stała się niekwestionowanym hitem, zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień w Polsce jak i za granicą. Oprócz działalności muzycznej Ewelina udziela się charytatywnie, swoją osobą wspiera inicjatywy, które niosą pomoc innym ludziom. 
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 października 1979

miejsce urodzenia: Lubsko, Polska

Ma starszą siostrę Anetę.
W 2006r. wzięła udział w koncercie SuperPremiery na KFPP w Opolu z piosenką "Bliżej".
Zaśpiewała hymn na EURO 2012 "Kraków Go" z Piotrem Cugowskim i Justyną Steczkowską.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

to była w jednym sezonie potem cisza.

Zamiast pisać o skandalach z Dodą lub o tym, że jakaś gwiazda wyjdzie na ulice w płaszczu za 10000 zł... gazety mogłyby napisać o Ewelinie.

http://www.youtube.com/watch?v=V82kL5bfvPQ

umie śpiewać

użytkownik usunięty

W ciekawostkach pisze z ewystapiła w teledysku Kayah i Krzysztofa kiljańskiego "Prócz ciebie nic" tytlko ja oglądałam ten teledysk z milion razy probując sie jej doszukać i jej nie znalazłam...jak ktos ją w nim widzial to moglibyscie i podac z ktorej minucie?? z góry thx:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones