Fabrice Du Welz

6,7
73 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Fabrice Du Welz

Fabrice Du Welz

użytkownik usunięty

Fabrice Du Welz jest reżyserem, który kręci bardzo specyficzne obrazy. Co prawda ma w dorobku dopiero dwa filmy: "Kalwaria" oraz "Vinyan", w obu jednak powtarza się to samo. Terroryzuje on widza nie flakami, krwią czy jakimiś wyrafinowanymi mordami, a psychologią, która (jakby to powiedzieć) "ryje widzowi w bani". Myślę, że z tego faceta może coś być. Mam nadzieję, że nie zmieni on swojego stylu i nadal będzie kręcił psychodeliczne obrazy. Jak na razie za "Kalwarię" (6/10) i "Vinyan" (7/10) ma u mnie 6/10.

Ten reżyser zdecydowanie ma swój styl. U mnie Kalwaria ma 7 (bardzo mocne ukazanie zgubnej i nieszczęśliwej miłości), a słabszy Vinyan 5(trochę żałuje bo po Kalwarii wiele sobie obiecywałam).
Mam nadzieję,przychylając się do poprzedniej wypowiedzi, że po krótkiej przerwie Fabrice Du Welz znowu zaproponuje nam kolejny, nietuzinkowy film.

Karma_Police

U mnie oceny wyższe, kolejno 9 i 8. Polecam jego debiutancki krótki metraż, na bazie którego napisał później "Kalwarię".
Czytałem niedawno wywiad z Du Welzem, w którym mówił, iż pracuje nad adaptacją jakiejś gotyckiej noweli, pt. "Coffin Island".

Marcineusz_Zet

Gotycka nowela? To może być ciekawe.

Marcineusz_Zet

Przeglądałem wywiady z Du Welzem i wychodzi na to, że na nadmiar wolnego czasu nie narzeka:
* "I’m working on a book adaptation called “L’Île aux trentes cerceuils” (Coffin Island), it’s a period movie quiet gothic. A great story. Still in process… We hope that start the production next year."
Ma to być adaptacja powieści Maurice'a Leblanca "The Island of Thirty Coffins" z 1919 (była już przenoszona na ekran w formie serialu w 1979).
* "Well, I'm working on a war movie. Modern War. With scary and twisted elements. We just finished the script this summer and start a preproduction this Autumn. We hope to shoot in Springtime," adding a teaser about the plot. "It's a story of a commando UK platoon who has a special mission in a small Afghan village lost in the moutains. When they go there, everything goes wrong and turns bad."
* "I can’t say much about it because the producers don’t want to reveal the plot. But it’s going to be a psychological thriller based in the art world in New York. We now have a scriptwriter working on it. Then, once the script is completed we’re going to move on the female actress. But I’m very excited because it’s going to allow me to shoot in New York. It’s an indie film, so I feel I’m going to be able to work without studio pressure. And the subject is close to me and I feel very comfortable with the producer. So, we’re currently in good shape with it."
Mam nadzieję, że wszystkie te projekty uda się mu zrealizować i wkrótce znowu oberwiemy od niego w łeb.

lycanthrope444

Kolejny news:
Następny projekt Du Welza to "Alleluia" opowiadający historię Marthy Beck i Raymonda Fernandeza - pary amerykańskich zabójców z lat 40-tych. W głównej roli Béatrice Dalle (m.in. "Inside", "Trouble Every Day", "Night on Earth", "The Blackout").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones