Freddie Prinze Jr. 

Freddie James Prinze

7,3
3 331 ocen gry aktorskiej
Freddie Prinze Jr.
W latach 90. stał się niekwestionowanym liderem młodych gwiazd Hollywood, grających w filmowych przebojach oglądanych przez młodzież.

Jego ojciec, aktor Freddie Prinze, popełnił samobójstwo, gdy Prinze junior miał 10 miesięcy. Matka Freddiego postanowiła przeprowadzić się do Albuquerque. Freddie dorastał na farmie dziadków. W 1994 ukończył La Cueva High School w Albuquerque. Wkrótce potem przeniósł się do Los Angeles, by próbować szczęścia w biznesie filmowym. Debiutował jako chłopak Claire Danes w "To Gillian on Her 37th Birthday". Była to epizodyczna rola, ale pomogła w uzyskaniu angażu w czarnej komedii "House of Yes".

Przełomem w karierze Freddiego okazał się horror "Koszmar minionego lataJima Gillespie, z Jennifer Love Hewitt i Sarah Michelle Gellar. Film odniósł komercjalny sukces i już w 1998 r. powstał sequel pt. "Koszmar następnego lata" w reżyserii Danny'ego Cannona. W 1999 r. Freddie wystąpił w filmie Chris RobertsChrisa Robertsa "Wing commander". Z reżyserem Robertem Iscove współpracował przy dwóch komediach: "Cała ona"  i "Dziewczyny i chłopaki".

Bardzo lubi pływać. Kolekcjonuje komiksy.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 marca 1976

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 185 cm

Teen Choice
Zdobył 3 nagrody Teen Choice, inną nagrodę oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Sarah Michelle Gellar (od 01.09.2002); 2 dzieci: córka Charlotte Grace (ur. 19.09.2009) i syn Rocky James (ur. 2012)
Był kandydatem do roli Petera Parkera/Spider-Mana w filmie "Spider-Man". Ostatecznie angaż otrzymał Tobey Maguire.
Wystąpił razem z Rachael Leigh Cook w teledysku do piosenki "Kiss me" zespołu Sixpence None the Richer, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Cała ona".
Był przesłuchiwany do roli Stu w filmie "Krzyk", jednak ostatecznie w postać wcielił się Matthew Lillard.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

ktoś też to zauważył, ale freddie jest podobny do chrisa evansa...

na zdjęciu głównym na filmwebie wyglada jak jakis gwiazdor taniej pornografii :D

Jak już mówiłem, wszystkiego najlepszego z okazji twoich 40 urodzin (wciąż nie wierzę że jesteś już taki stary) w każdym razie wszystkiego co dobre stary pryku :)

http://www.24spoilers.com/2014/07/28/freddie-prinze-jr-hated-24-calls-kiefer-sut herland-unprofessional/ Czyżby sodówka uderzyła mu do głowy?.

Dalej gra ten aktor czy zakończył swoją karierę, a może brak propozycji i słabe występy w castingach? Ostatni film z 2009 roku no to już 3 lata brak go na ekranach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones