Tobey Maguire 

Tobias Vincent Maguire

7,9
25 965 ocen gry aktorskiej
Tobey Maguire
Tobey karierę aktorską rozpoczął od krótkich epizodów w serialach. Wystąpił m.in. w "Roseanne" i "Cudownych latach". Dostał rolę główną w sitcomie "Great Scott!", ale serial zdjęto po dziewięciu tygodniach. W 1992 roku trafił na plan filmu "Empire Records", gdzie miał grać małą rolę, jednak w trakcie realizacji filmu zrezygnował, gdyż chciał na pewien czas odpocząć od aktorstwa, ze względu na problemy osobiste. Wrócił do pracy na planie krótkiego filmu "Duke of Groove", który otrzymał nominację do Oskara, co pomogło mu w dalszej karierze. Wystąpił w filmie "Przejażdżka", a w 1997 roku jako sprzedawca butów pojawił się na planie filmu "Przejrzeć Harry'ego" w reżyserii Woody'ego Allena. Na planie "Burza lodowa" zetknął się pierwszy raz z reżyserem Angiem Lee.

Swoją pierwszą znaczącą rolę odegrał w 1998 roku w "Miasteczku Pleasantville". W tym samym roku zagrał w krótkim, kontrowersyjnym filmie "Don's Plum", który został zakazany w USA. W 1999 roku zagrał w kolejnym filmie Anga Lee "Przejażdżka z diabłem" oraz we "Wbrew regułom" na podstawie noweli Johna Irvinga. Ten obraz otrzymał 2 Oskary i 7 nominacji. W 2000 roku wystąpił w filmie "Cudowni chłopcy" z Michaelem Douglasem. W styczniu 2001 rozpoczęły się zdjęcia do "Spider-mana", w którym Tobey zagrał rolę tytułową.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 czerwca 1975

miejsce urodzenia: Santa Monica, Kalifornia, USA

wzrost: 173 cm

Saturn
Zdobył 2 nagrody Saturn, 3 inne nagrody oraz 22 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Jennifer Meyer (03.09.2007 - 2017, rozwód), 2 dzieci: Ruby (ur. 10.11.2006) i Otis Tobias (ur. 08.05.2009)
Ma czterech przyrodnich braci: dwóch ze strony ojca - Vincenta Jr. i Timothyego oraz dwóch ze strony matki - Jopaula Van Eppa i Westona.
W 1990 roku wystąpił w reklamie McDonald's.
Wziął udział w kampanii reklamowej Doritos.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Gdzie on zniknął, czemu już nie gra nigdzie?

Lepszy od tego przystojniaczka jakim Spider man nie powinien być Andrewa Garfielda który grał do dupy freestaylował normalne rozmowy i był nienaturalny w luj

Moim zdaniem powinien dostać Oscara za film "Bracia' A oni mu nawet nominacji nie dali.

w Spider-Manie, wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

Ale w "bracia"...geeenialny, zdecydowanie jego najlepsza rola!

Moim zdaniem jest bardzo dobrym aktorem, zwłaszcza gdy zobaczyłem jak gra w filmie "Spider Man". W końcu to chyba jego największa rola.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones