[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/11944/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":55,"rate":6.127272727272727,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}}]
6,1
55 ocen pracy reżysera
Robert Iscove
ROBERT ISCOVE ma za sobą bogate doświadczenia jako reżyser i choreograf spektakli scenicznych i telewizyjnych. Za widowisko, które zrealizował dla ABC Television, "Rogers & Hammerstein's Cinderella", otrzymał wielkie pochwały od krytyki oraz siedem nominacji do nagrody Emmy. Wcześniej otrzymał tę nagrodę za reżyserię spektaklu "Romeo & Juliet on Ice". W telewizji Iscove poradził sobie również z reżyserią materiału dramatycznego, nie mającego nic wspólnego z tańcem, czy piosenką. Mowa tu o pilotowych odcinkach seriali "Profit", "The Flash" oraz "Sonny Spoon", a także o filmach telewizyjnych, takich jak "Dark Angel", "Mission of the Shark" i "Miracle on I-880".
Robert Iscove był reżyserem i choreografem szeregu przedstawień na Broadwayu, a jedno z nich to "Peter Pan".
Robert Iscove studiował taniec w słynnej Juilliard School of Music. Karierę zawodową rozpoczął jako asystent dziś już nieżyjącego choreografa Michaela Bennetta. Współpracę z kinematografią rozpoczął od opracowania układów choreograficznych w filmach "Jesus Christ Superstar" Normana Jewisona i "Nieme kino" Mela Brooksa.
Pierwszym kinowym, w dodatku pełnometrażowym i fabularnym filmem wyreżyserowanym przez Iscove'a jest tytuł "Cała ona".

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 lipca 1947

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

Miał wypadek w czasie prac nad musicalem "Jesus Christ Superstar" w 1973 roku. Spadł ze ściany amfiteatru w Izraelu, łamiąc kilka kości.

forum osoby Robert Iscove

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum