Freema Agyeman 

Frema Agyeman

7,4
4 079 ocen gry aktorskiej
Freema Agyeman
Frema Agyeman urodziła się 20 marca 1979 w Londynie, (Anglia, Wielka Brytania). Jej matka, Azar pochodzi z Iranu, zaś ojciec, Osei - z Ghany. Rodzice Fremy rozwiedli się, gdy była jeszcze dzieckiem. Ma starszą siostrę, Leilę, i młodszego brata, Dominica.Gdy zdecydowała, że zostanie aktorką, zmieniła pisownię swojego imienia z "Frema" na "Freema". Ukończyła studia artystyczne i aktorstwo na Middlesex University w 2000 r.

Jej najbardziej rozpoznawalną rolą jest postać Marthy Jones w serialu "Doktor Who", lecz nim otrzymała ten angaż, grała Lolę Wise w "Crossroads". Pojawiła się także w gościnnych występach w kilku popularnych serialach brytyjskich. Wystąpiła jako Nina w niezależnym filmie "Rulers and Dealers".
Po opuszczeniu "Doktora Who" zagrała w wielu produkcjach stacji BBC. W latach 2009-2011 grała Aleshę Phillips, jedną z głównych postaci w serialu "Law & Order: UK".
W 2012 r. otrzymała rolę Larissy Loughton, edytorki magazynu "Interview" oraz mentorki tytułowej bohaterki w prequelu serialu "Seks w wielkim mieście", "Pamiętniki Carrie".
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 marca 1979

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 160 cm

W 2000 roku ukończyła z wyróżnieniem wydział aktorski Uniwersytetu Middlesex ze stopniem licencjata.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Naprawdę śliczna!

to naprawde goraca laska. Wiele bym dal, zeby sie do niej zblizyc!

Freema ma zajebisty tyłek oj bardzo

Świetnie zagrała Larrisę w "Pamiętnikach Carrie". Kolorowy ptak, serce tego serialu :)...

jako aktorka jest dla mnie za mało wyrazista i bardzo sztywna. I ciągle bezwzględu na scene w której gra ma ten sam wyraz twarzy. zero mimiki. hmm ale kobietą jest ładną

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones