Garrett Hedlund

Garrett John Hedlund

7,4
8 604 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Garrett Hedlund

Gdy po raz pierwszy weszłam na stronę Hedlunda na filmweb.pl i zobaczyłam jego
zdjęcia jako Billy’ego Darleya, przywódcę gangu w filmie ‘Wyrok śmierci’, to, nie powiem,
byłam nieco zaskoczona. Pomyślałam sobie 'kto dał takiego blondaska o niebieskich
oczkach, którego każda matka widziałaby chętnie jako swojego zięcia, do roli
bezlitosnego bandziora? Ktoś chyba upadł na głowę'. Więc postanowiłam sprawdzić
Hedlunda w tej roli.
Powiem szczerze, że Garrett nie zawiódł mnie – wg mnie naprawdę dobrze poradził
sobie z rolą gangstera. Sądziłam, że jego zachowanie będzie wyglądało na wymuszone,
bardzo sztuczne, ale całość postaci wyszła bardzo naturalnie i przekonywująco. Jak
przypomnę sobie scenę w barze (gdzie kolega z gangu podchodzi do siostry z gazetą by
upewnić się czy to osobę ze zdjęcia widziała poprzedniego wieczoru) i spojrzenie
Billy’ego, to aż ciarki przechodzą mi po plecach! To się nazywa spojrzenie, które mogłoby
zabijać! Daleko mu do rozanielonych, błękitnych oczek, które uwielbiają miliony
dziewczyn na całym świecie;).
Cieszę się, że jego role nie należą do określonego schematu, że odtwarza
zróżnicowane postaci. Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale wydaje mi się, że
ten człowiek to istny kameleon. Bardzo zaskoczyła mnie informacja, że grał w ‘Twardej
sztuce’ czy ‘Troi’, bo w ogóle go nie kojarzyłam z tych filmów (a nie chwaląc się, mam
dobrą pamięć do ludzkich twarzy). Jak widziałam pierwsze klatki traileru ‘TRONu’ to
moja pierwsza myśl była: ‘Ej, czy to jest Bartosz Obuchowicz !?’, a jak oglądałam np.
‘Czterech braci’ to w życiu nie pomyliłabym go z polskim aktorem;). Podejrzewam, że
gdybym nie wiedziała o jego roli w ‘Wyroku śmierci’, że to on gra Billy’ego Darleya, to
zapewne dopiero po dłuuuższym czasie zorientowałabym się, że to właśnie Garrett.
Więc, jak widać, nie tylko kobieta zmienną jest:P. Nie mogę doczekać się ‘Country
Strong’;).

Rossignole

Powiem tak...metamorfozy jakie przechodzi Garrett aby dostać role lub wcielić się w grana przez siebie postać są naprawdę godne podziwu.
Weźmy np. Światła Stadionów, do których musiał przytyć 9 kilo, schudł dopiero do Czterech Braci, czy tez właśnie Tron, na którego potrzeby musiał nauczyć się jeździć wyczynowo na motorze, skakać ze spadochronu czy tez kaponiery( czy jak to się tak pisze xD).
Chłopak ma wielki talent aktorski i z każdym jego kolejnym filmem uwielbiam go co raz bardziej ^^ Jednak muszę przyznać, że nie dałam rady obejrzeć Twardej Sztuki, ponieważ gdy tylko widzę Lindsey na ekranie szlak mnie trafia i wyłączam...nie znoszę tej laski ;\
Jestem bardzo ciekawa jak wypadnie w Country Strong, bo widziałam wywiady, w których sam przyznawał, że śpiewać nie umie, a nauka była ciężka. A On The Road? Tez zapowiada się ciekawie.

roxy05

Widać, że chłopak bardzo angażuje się w to, co robi, i to jest bardzo ważne:). Ja 'Twarda sztukę' oglądałam nie wiem jak dawno temu, ogólnie to kojarzę jego postać, ale pamiętam, że w filmie wydawał mi się taki...obleśny. Z ciekawości może 'przejrzę' sobie ten film:). Oj tam, nie umie śpiewać:P za skromny jest, skoro udało mu się przekonać reżysera, śpiewając 'Better Man' Pearl Jamu (a nie jest to łatwa piosenka), to na pewno umie śpiewać;); btw, ciekawe jak mu to wyszło:D. Fajnie, że jest go co raz więcej w filmach:)

Rossignole

Hm...no cóż skromy jest to na pewno, bo widziałam dużo filmików z nim...
Jest zdolny to zapewne, bo to widać, że chłopak robi postępy z filmu na film i będzie co raz lepszy!

Rossignole

http://www.youtube.com/watch?v=E2jxNhNJwZM&feature=related o, taak, umie śpiewać ; ))

emmeline37

Ja ubostwiam te piosenke: http://www.youtube.com/watch?v=j0OMc1FQHYk :)

Rossignole

No noo.. Garrett zna 1000 beatów ; )

emmeline37

No nie ma co...chłopak jest po prostu wszechstronnie uzdolniony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones