Gary Oldman

Gary Leonard Oldman

8,6
108 962 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gary Oldman

Gdy patrze na rybryke nagrody Oldmana a potem na rubryke De Niro nie mam wątpliwości,Gary Oldman to najbardziej niedoceniany aktor na świecie wedle mojego gustu jest on w ścisłym top 3 w historii a De Niro choć świetny jest sporo przeceniany
Oldman>De Niro.

udun17

Szkoda, że nie na filmwebie nie ma łapek w górę, dostałbyś ją ode mnie.

paulinea

już są! :)

udun17

Tak jest,zgadzam się,Gary powinien dostać Oscara za Leona a może też i za Draculę.

ronjeremy7

Za Draculę zdecydowanie powinien dostać Oscara, nie potrzebne były efekty specjalne ani hektolitry krwi żeby człowiek siedział jak na szpilkach oglądając ten film.

ronjeremy7

Oldmana brakuje mi teraz w kinie w głównych rolach.

udun17

chyba się trochę zagalopowałeś. Oldman jest świetny to prawda, ale to dyskryminowanie De Niro to chyba żary z twojej strony. Że niby 2 Oscary to za dużo na jego koncie?

udun17

Zgadza się ! pewnie go docenią za całokształt gdy już Go nie będzie wśród nas.

tomucho77

Nie wyobrażam sobie aby zagrane przez niego postacie zagrał ktoś inny.

udun17

Jak to powiedział Tom Hiddleston "He's just like...the actor's actor". Oldman jest chodzącą legendą..

udun17

chłop jest świetny, ale najwidoczniej nie dostał kreacji na tyle pochłaniającej, by dostać oscara...
w większości klasyków z jego udziałem niestety gra role drugo/trzecioplanowe, a szkoda
wystarczy popatrzeć na jego dorobek filmowy - w ilu i jakich filmach zagrał, by znalazł
się na podium wśród najlepszych aktorów

udun17

żeby dostać oscara musisz pierw polubić jednego żyda z Hollywood

HardKoks

Którego ?

tomucho77

Bez różnicy którego. Ale jak trzymasz sztamę z żydem, to Oscara masz gwarantowanego.

LoveKiller

Gdy De Niro i Al Pacino dostawali Oscary to którymi żydami trzymali sztamę ?

tomucho77

40 - 20 lat temu? To były inne czasy, gdzie Oscary miały jeszcze jakąś wartość.

LoveKiller

Wartość ? przecież żydostwo i układy też wtedy istniały.

tomucho77

Ale holiłud nie sikał widząc pierwszy lepszy film o holokauście.

LoveKiller

W tym roku nominowany jest jakiś film o holokauście ?

tomucho77

Nikt nie zrobił, więc nie było co nominować. Ale z tego co wiem, zboczyliśmy trochę z tematu, bo rozmawialiśmy niedawno o Garym Oldmanie, a teraz muszę pisać o żydach. Szanuję jako, że to ludzie jak inni, ale nie mam ochoty o nich rozmawiać.

LoveKiller

To może w tym roku zrehabilitują się za poprzednie nieudane i niesłuszne nagradzanie ?

tomucho77

Nie sądzę, pewnie większość nagród zgarną Nędznicy. Może i dobre (nie wiem, bo jeszcze nie oglądałam), ale wątpię, że jakiś tam musical jest lepszy od Django, czy innego filmu.
Co do aktorów to umrę na śmiech, jeśli Phoenix dostanie (niewątpliwie zasłużył, ale co powiedział, wszyscy wiedzą ;) ). Życzę również Waltzowi kolejnego Oscara, ale z De Niro nie ma szans. Niestety.

tomucho77

po prostu polub jakiegoś znanego żyda z holiłuda

HardKoks

Myślę że polubienie w tym przypadku nie wystarczy.

udun17

De Niro męczy ciągle tymi samymi minami i gestami, a Oldman w każdej kreacji jest zupełnie inny.

Macieyko

A jakie filmy z De Niro widziałeś? Bo chyba nikomu nie chcesz wmówić, że w filmach z lat 70. i 80. "męczy ciągle tymi samymi minami i gestami". Ja osobiście miałbym duży problem, żeby wskazać drugiego tak charyzmatycznego aktora z tak bogatym i różnorodnym dorobkiem artystycznym. Żeby nie być gołosłownym przytoczę tylko kilka tytułów:
- Ulice nędzy (1973)
- Ojciec chrzestny II (1974)
- Taksówkarz (1976)
- Wściekły byk (1980)
- Król komedii (1983)
- Misja (1986)
- Przebudzenia (1990)
- Przylądek strachu (1991)

Proszę, popraw mnie, jeśli w tych filmach De Niro operuje "tymi samymi minami i gestami"

noworudzianin

Dla mnie De Niro jest świetny ale Oldman gasi mnie swoim wirtuozostwem.To w pełni subiektywne odczucia dla mnie Oldman ma większe umiejętności "techniczne".

udun17

Co prawda to prawda. Oldmana też uwielbiam. Niezwykle zróżnicowane i barwne postacie odgrywa. Świetny jako psychopata i świr (Stan łaski, Leon, Morderstwo pierwszego stopnia) ale potrafi też mnie zaczarować jako spokojny i wyważony George Smiley. Oby więcej takich roli i mam nadzieję, że na najbliższy czas odpuści sobie występy w Batmanach i Potterach (oczywiście przy całym szacunku do tych filmów!), bo aktor tej klasy zasługuje na rozbudowany pierwszy plan. Osobiści marzy mi się jakiś ambitny thriller-kryminał (jeszcze najlepiej neo-noir) a na ekranie w rolach głównych Gary i Sean Penn :) Wielki pojedynek dwóch artystów w jednym filmie. ARCYDZIEŁO gwarantowane

Macieyko

No czekamy ?

udun17

Miejmy nadzieję że w końcu zostanie doceniony :)

udun17

Dla mnie facet powinien dostać Oskara za rolę Normana Stansfielda w Leonie Zawodowcu

maciekd_filmweb

Za ten film cała trójka (Reno, Portman i Oldman) powinna dostać. Sam film także. Było chyba 6 czy 7 nominacji, ale żadnej nagrody.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones