Geoffrey Unsworth

Geoffrey Gilyard Unsworth

8,5
989 ocen zdjęć
powrót do forum osoby Geoffrey Unsworth

"Geoffey zginął podczas scen strzelania w "Tess" (1979)"

Tymczasem w swojej autobiografii Roman Polański napisał:
" Tragedia dosięgła nas w Bretanii. Pewnej niedzieli w miasteczku Morlaix, Geoffrey Unsworth powiedział, że kiepsko się czuje: skarżył się na zgagę. Timothy Burrill poszedł po proszki na niestrawność. Wieczorem Geoffrey zdecydował, że zje kolację w swoim pokoju. Miałem właśnie zejść do restauracji, kiedy do moich drzwi zastukał Thierry Chabert. "Chodź prędko - zawołał. - Geoffrey zemdlał."
Geoffrey leżał bez butów w poprzek łóżka, zsunął się prawie na podłogę. Miał sine wargi, otwarte oczy, nieruchome spojrzenie."

Później jest opis reanimacji, przyjazd karetki, przewiezienie go do szpitala, gdzie zmarł. A więc nie w czasie kręcenia, a już na pewno nie z powodu postrzelenia, jak mogłaby sugerować ta ciekawostka :)

The_Who

Wygląda na klasyczną dla filmwebu (szczególnie wczesnego) nieudolną kalkę językową określenia "during shooting scenes", co oczywiście powinno się tłumaczyć jako "w trakcie zdjęć"... tak to jest, jak ktoś pisze ciekawostki na podstawie Google Translatora. W sumie zabawne, że po 5 latach <sic!> od założenia tematu nikt tego nie poprawił...

Bismarck

Jak przeczytałam maila, że odpowiedziałeś na mój wpis, to musiałam przeczytać wpis, bo już nawet nie pamiętałam, że taki popełniłam. A tu proszę, dalej nikt nie poprawił. xD

The_Who

Czasem zdarza mi się bez zastanowienia odpisać na jakiś temat sprzed lat - taka sobie filmwebowa archeologia ;) Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones