Giannina Facio Franco

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/168326/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":269,"rate":6.5353159851301115,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/168326/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":27,"rate":7.962962962962963,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/168326/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":3,"rate":7.333333333333333,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,5
269 ocen gry aktorskiej
Giannina Facio
Była koproducentem filmu „Naciągacze”, wyreżyserowanego przez Ridleya Scotta, w którym wystąpił Nicolas Cage. Jej własna firma Cara Films we współpracy ze Scott Free Productions produkuje filmy: „Alles Bob”, finansowany przez Intermedia Films, oraz „The Big Blow” w reżyserii Jake‘a Scotta, „The Lost Legion”, w którym role producenta i głównej gwiazdy zarezerwował sobie Jackie Chan, oraz „Monopoly” - adaptację popularnej gry planszowej.
Zamierza także wyprodukować film o roboczym tytule „The Untitled Ocean Project”, w którym poruszy problem zanieczyszczenia wód oceanicznych. Facio jest znaną aktywistką ruchów ekologicznych i zamierza zatrudnić do wyreżyserowania tego dokumentu znanych filmowców surferów. W najbliższym czasie zamierza także przystąpić wspólnie z Ridleyem Scottem do produkcji filmu o rodzinie Gucci, do którego scenariusz dla wytwórni Paramount Pictures pisze William Nicholson („Gladiator”).
Facio urodziła się na Kostaryce i przeniosła się do Waszyngtonu już jako dziecko, gdzie jej ojciec był ambasadorem Kostaryki w USA. Wróciła do ojczyzny na krótko, dziesięć lat później, przed wyjazdem do Włoch, gdzie znalazła się mając 14 lat. Tam też ukończyła szkołę i zajęła się studiowaniem sztuki, tańca i języków obcych. Ukończyła z wyróżnieniem kursy tłumaczenia symultanicznego z czterech języków, ale nie utraciła zainteresowania sztuką.
Tańczyła zawodowo dla National Company of Italy, zanim przeniosła się do narodowego zespołu tańca Kostaryki. Grała także w teatrach i zdobyła na tym polu włoskie nagrody. Obecnie, mając na koncie siedemnaście filmów fabularnych i dwa telewizyjne programy, jest zawodowym producentem.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 września 1955

miejsce urodzenia: San Jose, Kostaryka

mąż Ridley Scott (od 2015)
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych