Goblin

8,7
470 ocen muzyki
powrót do forum osoby Goblin

troche nie za bardzo wiedziałem jak nazwać temat, chodzi o ranking przedstawiający które z poszczególnych soundtracków stworzonych przez Goblinów uważacie za najlepsze i w jakiej kolejności byście je ustawili, mój top:


1. Świt Żywych Trupów ( uważam że szczytowe osiągnięcie zespołu, muzyka którą stworzyli do spółki z Dario Argento nadaje filmowi fantastycznego klimatu, charakteru, do tego idealnie komponuje sie z obrazem i poniektórymi scenami. Czasem przy innych produkcjach muzyka Goblinów żyła swoim życien a film swoim, niektórym to przeszkadzało, ja sie nie zaliczam do tych osób jednak Ci którzy tak twierdzą powinni obejrzeć film Romero, myśle że tutaj nie odczują tej różnicy a może sie zachwycą tym niezłykłym połączeniem obrazu i muzyki. Naprawde rzadko spotyka sie taką sytuacje gdzie muzyka tak bardzo potrafi wzbogacić film.)
2. Głęboka Czerwień ( krwawe morderstwa przy hipnotyzującym funku Goblinów, coś pięknego!)
3. Phenomena (niesamowity soundtrack do niesamowitego filmu, poza świetną muzyką Goblinów można usłyszeć także kawałki grup rockowych jak Iron Maiden czy Motorhead. Uważam że muzyka została tutaj świetnie dobrana, rockowe kawałki świetnie uzupełniają sie z mistycznymi i charyzmatycznymi motywami stworzonymi przez Goblinów.)
4. Inferno
5. Suspiria (dopiero 5 miejscie, nie mam argumentu czemu, po prostu tutaj muzyka aż tak bardzo nie zrobiła na mnie wrażenia jak przy pozostałych produkcjach.)
6.Mroczny Instynkt (jak zwykle wysoki poziom, szczególnie jeden z kawałków mi przypadł do gustu jednak ciężko go znaleźć w sieci.)

dansol20

Do Inferno robil Emerson

dansol20

Widziałem 4 filmy do których skomponowali muzykę i mój ranking prezentuję się tak:
1) Suspiria
2) Phenomena
3) Świt żywych trupów
4) Martin
Poluję na Głęboką czerwień. Z innych przedstawicieli Horror Synthu polecam Fabio Frizziego i Claudio Simonettiego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones