Harris Savides

7,7
856 ocen zdjęć
powrót do forum osoby Harris Savides

Savides to jeden z najciekawszych operatorów amerykańskich. Fantastyczne zdjęcia do filmów Van Santa, Finchera a teraz do nadchodzącego wielkimi krokami dzieła Scotta.
Wystarczy zobaczyć "Zodiak" i już wiadomo, jak ogromny wpływ na jakość wizualną ma osoba dyrektora zdjęć. Ale to tylko jeden z przykładów.

Thommy

a kto ma miec 'ogromny wplyw na jakosc wizualna', jak nie osoba odpowiedzialna za storne wizualna?

Savides jest przecietny, spokojnie wymienilbym wielu lepszych amerykanow, ktorych zdjecia mozna uznac za najciekawsze z roznych powodow

zwol

Ja będę jednak głosować za tym, ze Savides jest geniuszem, który ponad wszystko stawia opowieść, a nie efekciarstwo. jeszcze nie spotkałam się ze zdjeciami tak służacych historii jak zdjęcia do "Słonia" i takiej wirtuozerii technicznej, jaką zaprezentował w "Zodiaku". Poznałam Savidesa, ale niestety nie miałam okazji z nim porozmawiać o jego filmach, czego nie mogę odżałować.

kata_strofa

kolega mi przeszkodził i jakoś mi dziwny składniowo wyszedł ten post, przepraszam polonistów ;)

zwol

No to wymien jak mozesz tych lepszych operatorow.

Thommy

William Fraker, Conrad Hall, Robert Richardson na poczatek...

zwol

oczywiscie takich nazwisk jak Gordon Willis, John Toll, Wally Pfister oraz Paul Cameron rowniez nie moze zabraknac na liscie 'lepszych' od Savidesa

zwol

niezapominajmy rowniez o tegorocznym laureacie oscara, ktorym jest Robert Elswit...

jak widac znajduje sporo operatorow

zwol

Conrad L. Hall i Robert Richardson - pelna zgoda. Ale sa to juz bardzo uznani w swiatku filmowym operatorzy, podczas gdy Savides swoja kariere rozpoczal zaledwie kilkanascie lat temu, a przynajmniej od niedawna stal sie bardziej przez znanych rezyserow angazowany. Jeszcze przyjdzie pora, ze i on bedzie zgarnial wszelkie nagrody. Kibicuje mu, tak samo jak Wally'emu Pfister'owi.

Thommy

'Jeszcze przyjdzie pora, ze i on bedzie zgarnial wszelkie nagrody.'

nie przecze, ze tak nie bedzie :)

Thommy

Zdjęcia w American gangster są pierwszej klasy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones