Henry Ian Cusick 

8,1
6 080 ocen gry aktorskiej
Henry Ian Cusick
Przyszedł na świat 17 kwietnia 1969 roku w Trujillo, głównym mieście północnego Peru. Jest synem Peruwianki wyznania rzymsko-katolickiego i Szkota pochodzenia irlandzko-katolickiego. Dorastał w Trinidadzie i Szkocji. Z czasem zamieszkał w Anglii z żoną Annie (która jest Szkotką) i trzema synami.

Uczył się w The Royal Scottish Academy of Music and Drama, występował w Teatrze Obywateli Glasgow jako Dorian Gray w "Portrecie Doriana Graya" z Rupertem Everett, Hamlet w "The Marovitz Hamlet" z Helen Baxendale i Horner w "The Country Wife". Jego teatralna rola Tasso w spektaklu "Torquato Tasso" na Międzynarodowym Festiwalu w Edynburgu, i Kreon w "Oedipus" Obywateli Glasgow, zdobyła w roku 1995 nagrodę specjalną Iana Charlesona dla młodego aktora w klasycznej roli teatralnej.

Na szklanym ekranie zadebiutował w 1993 roku w telewizyjnym filmie kryminalnym "Taggart: Fatal Inheritance". Nieco później pojawił się w szekspirowskim filmie telewizyjnym "Ryszard II" [1997]. Po raz pierwszy na kinowym ekranie zagrał główną rolę Jezusa Chrystusa w biblijnym filmie na podstawie Ewangelii Św. Jana "Opowieść o Zbawicielu" [2003].
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 kwietnia 1967

miejsce urodzenia: Trujillo, Peru

wzrost: 179 cm

żona Annie Wood (od 15.07.2006), 3 synów: Elias (ur. 1994), Lucas (ur. 1998) i Esau (ur. 2000)
Ukończył Presentation College w San Fernando (Trynidad i Tobago).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

W Zagubionych przeszedł sam siebie. Niesamowita rola!
...to on jest najgorętszy ;-)

Henry Ian Cusick to naprawdę świetny aktor. Oglądam już któryś raz z kolei LOST i za każdym razem jestem pod wielkim wrażeniem jego gry aktorskiej. Mało tego, muszę powiedzieć, że odcinki o Desmondzie są wg mnie jednymi z najciekawszych. A już szczególny popis umiejętności aktorskich Henry dał w odcinku S04E05 - no po...

więcej

Najbardziej przyjemny i hipnotyczny Jezus ze wszystkich produkcji o dziejach nowego testamentu.

wg mnie w zagubionych był najlepszą postacią, szkoda ze nie dostal zadnej nagrody ;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones