Anson Mount 

Anson Adams Mount IV

6,7
3 309 ocen gry aktorskiej
Anson Mount
Anson Adams Mount IV jest jedynym dzieckiem Nancy Smith i Ansona Mounta II - redaktora sportowego "Playboya". Przyszedł na świat 25 lutego 1973 roku w White Bluff w stanie Tennessee. Po ukończeniu Dickson County High School w Dickson (1991) i Uniwersytetu Południa (1995), w latach 1995-1998 uczęszczał na Columbia University dla tytułu magistra sztuki programu aktorskiego (Master of Fine Arts). Mając 26 lat, w roku 1999, zadebiutował na małym ekranie w jednym z odcinków popularnych seriali: "Ally McBeal" i "Seks w wielkim mieście". Rok później pojawił się w roli Dr. Montville w kilku odcinkach nowojorskiego serialu "Brygada Ratunkowa" [2000, 2001] i wystąpił po raz pierwszy w kinie w trzech filmach: "Ryzyko" (Boiler Room) z Vin'em Dieselem, dramacie "Tully" i horrorze "Ulice strachu 2: Ostatnia odsłona" (Urban Legends: Final Cut). Przełomem w karierze aktorskiej okazała się postać Bena w komedii "Crossroads - Dogonić marzenia" (2002) u boku debiutującej w filmie piosenkarki Britney Spears.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 lutego 1973

miejsce urodzenia: White Bluff, Tennessee, USA

wzrost: 185 cm

W 1995 r. ukończył The University of the South w Sewanee (Tennessee). W 1998 r. ukończył studia teatralne na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) uzyskując tytuł magistra.
Ma starszego brata Ansona Adamsa Mounta III oraz siostrę Kristin z wcześniejszego małżeństwa ojca.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Chyba pasuje idealnie. Co sądzicie?

Koleś troche wygląda jak biały wilk

TAKIE KLAPSY, ze hoo hoo !! :D sexy !

Co o tym myślicie ? Jak dla mnie po 1-ym sezonie Hell on Wheels gość zrobił niezłe wrażenie jako aktor. Jak do tej pory nie znalazłem nawet kandydata na rolę Thorgala (jeśli ktokolwiek będzie to ekranizował), a teraz mam chociaż jednego..

W drugim sezonie Star Trek: Discovery został obsadzony w roli Kapitana Pike

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones