Hulk Hogan 

Terrence Gene Bollea

6,9
1 157 ocen gry aktorskiej
Hulk Hogan
Terrence Gene Bollea, znany światu jako Hulk Hogan, był dużym chłopcem, który wyrósł na jeszcze większego mężczyzną. W wieku 12 lat mierzył 180 cm wzrostu i ważył 80 kg. Jeszcze w liceum zaczął podnosić ciężary (dla nich porzucił grę na gitarze). Dwa lata studiował na wydziale sztuk pięknych, potem kilka lat finanse i zarządzanie (chciał zostać bankierem). Bankier wzrostu 197 cm, ważący 145 kilogramów wzbudzałby zaufanie klientów, jednak Terry nie przestawał myśleć o zapasach.

W 1979 roku zadebiutował w zawodach (pod pseudonimem "Superniszczyciel"). Po kilkudziesięciu walkach miał ponadrywane ścięgna, połamane kości. Był cały w siniakach, miał wybitych kilka zębów, pięć razy złamał nos. Pomimo urazów, Terry wciąż pragnął zostać zawodowym zapaśnikiem.

W 1980 roku, 27-letni Bollea wyjechał do Memphis w stanie Tennessee, stolicy amerykańskich zapasów. Zapasy były tam prawie kultem. W karierze pomógł mu Vince McMahon Sr, prezes World Wrestling Federation, największej firmy w branży. Vince'owi spodobał się pseudonim Hulk, ale chciał z Terry'ego zrobić Irlandczyka, dodając Hogan.

McMahon wyrzucił później Hogana za wystep w filmie. Ale dzięki roli w "Rocky III" Hogan stał się popularny. Dalszą karierą Hulka zajął się Vince McMahon Junior. W ciągu 10-letniej współpracy Hulk i McMahon Junior postawili zapasy na głowie. Wrestling przerodził się z mało znanej dyscypliny w sport narodowy Ameryki.

Hogan jednak nie rozstał się z Hollywood. Zagrał w takich filmach jak: "Wszystkie chwyty dozwolone", "Kosmita z przedmieścia" czy "Pan Niania".

Na początku lat 90. federacją wrestlingu wstrząsnęły afery dopingowe. Pomówienia o stosowanie sterydów wpłynęły fatalnie na wizerunek Hulka. 38-letni czempion postanowił wycofać się z branży. Jedna z ostatnich walk Hogana miała miejsce podczas "Wrestlmani 8" w 1992 roku w Las Vegas. Wtedy to przeciwnik pogruchotał mu gałkę oczną.

Emerytowany zapaśnik wystąpił jeszcze w serialu telewizyjnym "Grom w raju". W tym samym czasie był głównym świadkiem w procesie Vince'a McMachon Juniora, podejrzewanego o nielegalne sprzedawanie sterydów.

Bardzo bliska i droga sercu Hogana jest dobroczynność. Pomimo tego, że zawsze miał niewiele czasu, pomagał dzieciom z domów dziecka. Bardzo często uczestniczy w inicjatywach fundacji "Make-A-Wish". Udziela się także w fundacjach "Pediatric AIDS Center", "Special Olimpics" i "Starlight".

Hogan ma dwójką dzieci: córkę Brooke i syna Nicholasa, z których jest bardzo dumny. Jego żoną jest Linda, którą poznał w Kalifornii (tu też mieszkają do dzisiaj). Jak sam mówi jest bardzo szczęśliwy ze swoją rodziną.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 sierpnia 1953

miejsce urodzenia: Augusta, Georgia, USA

wzrost: 194 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Linda Hogan (18.12.1983 - 27.07.2009, rozwód), 2 dzieci: Brooke (ur. 05.05.1988) i Nick (ur. 27.07.1990); 2. Jennifer McDaniel (od 14.12.2010)
Jest sześciokrotnym mistrzem federacji WCW, w wadze ciężkiej oraz sześciokrotnym mistrzem w tej samej katogorii wagowej federacji WWF/WWE.
Jest piętnastokrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej w wrestlingu.
Odrzucił rolę Małego Johna w filmie "Robin Hood: Faceci w rajtuzach". Angaż ostatecznie otrzymał Eric Allan Kramer.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych