Humphrey Bogart

Humphrey DeForest Bogart

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/6777/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":7043,"rate":8.502200766718728,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/6777/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/6777/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":5,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/6777/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}}]
8,5
7 043 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Humphrey Bogart
 • Czy oprócz wydanej przez jego syna biografii można znaleźć jeszcze jakieś inne polskie wydania?

 • ssstokrotkaaa Dodać muszę, że jego biografii nigdzie nie idzie zdobyć... czemu 'Humphrey Bogart - w Poszukiwaniu ojca' nie ma w żadnej księgarni?

 • Bruce_Lee bo wydano ją już jakiś czas temu, nie wiem w jakim nakładzie, ale znalazłam ją w bibliotece i niedługo mam zamiar przeczytać.

 • ssstokrotkaaa Zatem muszę przeszukać biblioteki... Bez jaj, ale biografia kogoś tak sławnego sprzedawałaby się nawet w naszym zaścianku świata kulturalnego...

 • Bruce_Lee http://allegro.pl/humphrey-bogart-humphrey-bogart-nowa-i1942...

 • z21 Dzięki, już zakupiłem :)

 • Bruce_Lee dobra ta biografia?? bo sie zastanawiam nad kupnem

 • BlackShit Powiem tak: nie czytałem jej jeszcze w całości (niedługo się za to wezmę), jedynie wyrywkowe fragmenty. Są zabójczo ciekawe. Książka jest bardziej beletrystyką niż dokumentacją, myślę że dużo tutaj subiektywizmu (syn próbujący zmierzyć się z niemalże kultem ojca), ale naprawdę warto po to sięgnąć. Dużo ciekawostek nieznanych znikąd, zdjęć z rodzinnych albumów. Ładna, twarda okładka, oraz jeszcze ładniejsze wnętrze - świetna ozdoba domowej półki kinomana :)
  Polecam!

 • Bruce_Lee ok, w takim razie zamawiam

 • BlackShit Książka była tak słaba, że postanowiłem ją w ramach gestu oddać najbliższej w okolicy bibliotece. Nic ciekawego, niestety.

 • jamesdawid a ja jej w końcu nie kupiłem, tzn niby kupiłem, ale koleżka od którego brałem z allegro, napisał, ze książka gdzieś mu sie zapodziała ;)
  więc zamiast tej biografii Bogarta, wydałem kasę na biografie Reagana, i w sumie zakup na +

 • jamesdawid Dla mnie jest bardzo dobra. Dużo ciekawostek z życia Bogiego, trochę prywatnych zdjęć... Ciekawą rzeczą jest to że Bogart był niemal całkiem łysy (!) po przejściu jakiejś choroby (mnie się wydawało że tylko w ostatnich filmach miał perukę), oraz że nosił kolczyk (co w tych czasach u mężczyzny było rzadkością).

 • Bruce_Lee Wlosy zaczal tracic ok. 1947 r., kiedy starajac sie o dziecko, rozpoczal hormonalna kuracje.

 • Qjaf Mógłbyś coś szerzej napisać? NIe pamiętam żeby w książce coś takiego było... Jedynie że przebył jakąś chorobę (nie mogę się tego fragmentu teraz doszukać).

 • Bruce_Lee Te informacje wygrzebalem z internetowego smietnika:)
  Ksiazke czytalem dawno temu i jedyne co z niej pamietam to fakt, ze syn Bogarta zrobil "otwarta" impreze, po ktorej, o dziwo, nic z domu nie zniknelo:D

 • Qjaf Wstyd się przyznać, przerwałem ją kiedyś w połowie, teraz się biorę poważnie za czytanie.
  Przynudza mnie trochę filozofowanie Steven'a, ktoś kto to kupił oczekuje konkretów o Humphrey'u a nie smędzenie rozpieszczonego bachora który żyje w kompleksach. Z drugiej strony nie wiem czy ten zabieg nie wyszedł właśnie książce na dobre... skończę to się wypowiem. Drażniło mnie jedynie to, że z każdej głupoty Steve robi nie wiadomo co - np. pisze o 'kawałach' które jego ojciec robił innym i... Wspomniał o tym że Richard Burton ubrał jego piżamę a Bogart udawał że tego nie widzi... No suchar gorszy niż w Familiadzie... To tak jak każde nasze drobne żarty z kumplami ktoś by oprawił w ramkę 'dowcipu' i zamieścił w biografii...

 • ssstokrotkaaa Można, ale po co?