Ilona Ostrowska

7,2
9 785 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ilona Ostrowska

Nie da się Jej nie lubić. Jak dla mnie to jedyna Aktorka, która wzbudza aż tak pozytywne emocje. Czy na ekranie czy prywatnie.
Rola Lucy to na pewno jej dotychczasowa życiówka jeśli chodzi o telewizję.
Urok, wdzięk i poczucie humoru. Absolutnie nie do zastąpienia przez nikogo.
Szkoda, że tak rzadko pojawia się w filmach. Ostatni był Koń trojański, co prawda rola cudowna w duecie z Panią Szaflarską, ale.... kiedy to było? Oby było więcej okazji widzieć Ją na kinowym ekranie.
Poza tym cudna była na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej - zupełnie inne oblicze, niesamowite. Ekspresja jak u mało kogo.
W "Bez Tajemnic" rozwaliła system i... mnie przed ekranem. Taka klasa, że trudno sobie wyobrazić. W "Misji Afganistan" mnie nie powaliła, ale... było ok.
Ogromny plus za to, że nie "żyje na ściankach" i na okładkach gazet. A jak się już pojawi to wywiady czyta się z przyjemnością. I jak Jej nie lubić? :D

Sitka89

Uważam, że nie da się jej nie lubić :). Zgadzam się całkowicie z powyższą opinią - Ilona Ostrowska była absolutnie rewelacyjna w ,,Bez tajemnic", zaskakująca i znakomita w ,,Wielkich Przemówieniach", pamiętam też jej role z czasów, gdy grała w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Teraz czekam na kolejny dobry projekt z jej udziałem. No i powinna wreszcie znowu zagrać w jakimś wartościowym filmie!

gaudium

teraz się szykuje "Ślepnąc od świateł" w HBO. Chyba na wiosnę.... Oby była to kolejna ciekawa rola :)

Sitka89

Na razie produkcja serialu owiana jest tajemnicą i niewiele wiadomo, oprócz nazwiska reżysera, scenarzysty i jednego aktora. Jeśli to większa rola to (biorąc pod uwagę powieść) - I.O. pasuje mi do dwóch postaci.

gaudium

premiera Ślepnąc od świateł dopiero w grudniu, więc... jeszcze sobie trochę poczekamy :)

Sitka89

,,Ślepnąc od świateł" to bardzo tajemnicza produkcja. Mało wiadomo o obsadzie, ciągle przesuwają premierę ;(. Za to ,,7 uczuć" zobaczymy w kinach w październiku. Na fp I.O. zauważyłam zdjęcia z filmu krótkometrażowego ,,Zalesie" z 2017, w którym wystąpiła w roli matki nastoletniej córki. Fabuła wydaje się bardzo ciekawa, tylko czy to gdzieś w ogóle będzie można zobaczyć?

Sitka89

Obejrzałam dziś całe ,,Ślepnąc..." od razu. Rola świetnie zagrana, szkoda tylko, że niewielka. Czuję niedosyt ;).

Rosa_Blanca_2

Bardzo niewielka niestety :(

Sitka89

Jeśli porównamy ten występ np. do roli p. M. Cieleckiej w ,,7 uczuciach" - to pojęcie ,,niewielka rola" nabiera zupełnie innego znaczenia ;))).

Rosa_Blanca_2

Też prawda, co nie zmienia faktu, że dwie produkcje na które się czekało z udziałem Ilony okazały się faktycznie epizodyczne, a szkoda.
Teraz został tylko serial Pod powierzchnią, może tam wreszcie zaistnieje dłużej na ekranie. No i NDINZ - ale tam miałkość scenariusza poraża i ciężko się to ogląda.
Ciekawe czy szykuje się coś nowego z Jej udziałem...

Sitka89

Też liczyłam na więcej w przypadku tych dwóch produkcji. Na swój własny użytek, gdy okazało się, że kręcą ,,Ślepnąc.." ,,obsadziłam" ją w roli, którą w serialu zagrała p. Ewa Skibińska. Nie pamiętam już czy w książce była jakaś Marta. W ,,Pod powierzchnią" to na razie rola wirtualna jak w 10-tej serii ,,Rancza" ;), więc to się musi jakoś rozwinąć.
Kilka dni temu natknęłam się na odcinek ,,W rytmie serca", fajna rola, ale jednorazowa.
W lecie we Wrocławiu Marek Lechki kręcił film pt. ,,Bailout folks". Może w końcu to będzie coś większego z jej udziałem? Pracowali już przy drugiej serii rewelacyjnego serialu ,,Bez tajemnic".
Co do ,,Na dobre..." - to się zgadzam. Tej roli nie da się sensownie zbudować, bo scenariusz to tzw. ,,radosna twórczość" od przypadku do przypadku i nie wiadomo, co się w nim znajdzie za dwa dni. Raz już zapomnieli, że Kaśka jest wdową, więc może nagle pojawi się jej pierwszy mąż?///

Rosa_Blanca_2

Podobno miał być film w stylu Ranczo Wilkowyje 2, ale chyba coś pomysł padł. Chociaż kiedyś natknęłam się na oficjalnym insta Pani Ilony, która na komentarz, że trochę szkoda, że już więcej nie zobaczymy jej w roli Lucy napisała "chyba to jeszcze nie koniec"...
Oj tak, Bez Tajemnic było rewelacyjne, chociaż wolałam pierwszą serię. Anita była znakomita. Lubię czasem wrócić do tego serialu :)

Sitka89

Też wolę pierwszą serię ,,Bez tajemnic" i wracam, a ostatnio znalazłam czeską wersję. Jednak role odpowiedników Anity i Jacka, moim zdaniem, wypadają blado w porównaniu z kreacjami p. Ostrowskiej i p. Simlata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones