Irvin Kershner

8,2
729 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Irvin Kershner

Moim zdaniem Imperium Kontratakuje wyrezyserował lepiej niż Lucas epizod I,II,II,IV.
Zrobił jescze znakomitego Robocopa II i rezyserował kila odcinków SeaQuest DSV.

gocek87

dwa razy napisałem epizod II. rzecz jasna chodiło mi jeszcze o III

użytkownik usunięty
gocek87

RoboCop 2 niby taki znakomity, a na IMDb ma note 4,9/10

http://www.imdb.com/title/tt0100502/

Pozdrawiam.

gocek87

To prawda. Kershner lepiej wyrezyserowal Imperium niz Lucas pozostale epizody.

fidelio

A ja się w ogóle dziwię, że Lucasowi udała się "Nowa nadzieja". Reszta jego filmów to nieudane produkcje, bądź niemiłosierne poprzez swą infantylność komercyjne gnioty. I Kershner rzecz jasna, jest od niego dużo lepszym reżyserem.

Thommy

W sumie racja ale żeby choć trochę obronić Lucasa polecam film THX 1138

Thommy

Polecam obejrzeć "American Graffiti". Nie jest to wcale typowy film Lucasa, ale moim zdaniem zdecydowanie najlepszy w jego karierze. To ukazanie nastolatków lat 60. - coś pięknego! "THX 1138" to też dosyć ciekawa, wart polecenia produkcja i jak na 1971 rok to przetrwała próbę czasu.

gocek87

Jako wielki fan Lucasa będę go oczywiście bronił. I też uważając Zemstę Sithów za świetny film nie uważam się za osobę infantylną.
Irvin Kershner odwalił świetną robotę przy Imperium kontratakuje, ale niestety już dalej się nie wybił. I tak jak mu wyszedł sequel Gwiezdnych wojen, tak nie mogę tego samego napisać o Robocopie.
Dziękuję za uwagę.

Wawrzyniec_85

Robo 2 trzymał klimat jedynki. Moze nie jest tak znakomity, ale Kershner zrobił godnego nastepcę filmu Verhovena.

Wawrzyniec_85

wawrzyniec_olech moje zdanie odnośnie Robocopa 2 i Imperium kontratakuje.
Kershner utrzymał stył i klimat jedynki. Wiele osób narzekało, że film jest zbyt brutalny (i może dlatego taka niska ocena) ale jak dla mnie to plus. Filmy z lat 80. cechują się sporą dawką brutalności w porównaniu z dzisiejszymi - może za wyjątkiem horrorów typu Piła ale to też jest trochę inny typ brutalności.
Tak jak napisałem Kershner utrzymał styl i klimat pierwszego filmu a nawet zrobił go troszke lepszym. Z Imperium kontratakuje bylo podobnie ale Kershner zrobil Gwiezdne wojny w pewien sposób na nowo. To co musiał zatrzymać z poprzedniej części zatrzymał ale w porównaniu z Nową nadzieją zrobił z Imperium prawdziwe widowisko sience-fiction w pelnym znaczeniu tego slowa ze wspaniałymi zdjęciami, efektami, dramatyczna fabułą i świetnie prowadzonymi aktorami. Zapewne pomogł mu wyższy budżet. Lucas nie posiadał takich pieniędzy przy nowej nadziei. Być może Lucas bał się też po prostu ogromu produkcji.
Uwazam że tak powinna wyglądać każda część tej wielkiej sagi. Najbliżsa jej jest chyba Zemsta Sithów.
Kershner pokazał, że zna sie na s-f realizując również SeaQuest DSV.
Niestety nie wiem dlaczego Kershner nie zrobił wielkiej kariery. Nie jest jedynym reżyserm, którego to spotkało.

gocek87

Irvin Kershner'a cenie za wyreżyserowanie Star Wars V Imperium Kontratakuje. Inne jego Filmy też są fajne. Świetny reżyser

AIF

Podobno przy kręceniu Imperium Kontratakuje popadł w konflikt z Lucasem, którego to wizja filmu nie do końca zgadzała się z wizją Kershner'a. W ostateczności kolejną część wyreżyserował Marquad.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones