J.G. Ballard

James Graham Ballard

7,7
59 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby J.G. Ballard

musze przyznac, ze zrobila na mnie wrazenie, moglby jakis rezyser przeniesc ja na ekran. Wiezowiec jest na pewno ksiazka inna niz wszystkie, nie powiela sprawdzonych schematow, tylko plynie wlasnym nurtem. Wiezowiec polozony jest na obrzezach londynu, miesci sie wszystko poczawzy od supermarketow skonczywszy na szkolach i basenach. Mieszka w nim 2000 osob, ktore z biegiem czasu, staja sie dla siebie wrogami. Mieszkancy dolnych partii walcza ze srodkowymi jak i z tymi mieskzajacymi na najwyzszej kondygnacji. Wszyscy powoli traca kontakt z rzeczywistoscia, a jedynym ich celem jest zgladzenie wroga i dostanie sie na sam szczyt wielkiego kolosa, na ktorym rzadzi royal gosc ze szpetna twarza odziedziczona po wypadku z przeszlosci. Ksiazka po trosze przypomina wladcow much tylko, ze w wiezowcu jestesmy swiadkami totalnej destrukcji psycicznej zwazywszy, iz ci ludzie mieszkaja w wielkim miescie i wystarczyloby wyjsc i wiecej nie wracac do tego babilonu:):) polecam goraco ta pozycje

użytkownik usunięty
WilliamCrazy1

Czytałem, troszkę nielogiczna. Wszyscy nagle rezygnują z pracy, dlaczego? bo tak. Luksusowy apartamentowiec tonie w stertach śmieci, i co? nic, wszystko jest OK. Nagle ginie jeden z mieszkańców, i co? gliny mają to gdzieś, i trzeba być ślepym debilem żeby nie zauważyć że z mieszkańcami coś się dzieje. Bójki, chaos, zezwierzęcenie, a wieżowiec jest po za prawami logiki, jest tak jakby po za światem. Fabuła choć ma dobry pomysł, jest nielogiczna i sztuczna. Wszystko jest przedstawione powierzchownie i niezbyt przekonująco. Tak jakby autor chciał coś nam przekazać, ale zabrakło mu słów. Ale na plus mamy ciekawy klimacik.
Tak czy inaczej sam pomysł dobry, i jakby zabrał się za książkę ktoś z pomysłem, to mógłby poprawić fabułę, bohaterów i stworzyć szalony i klimatyczny film.

Heh, to fajnie, że - odpukać - tak właśnie się stanie. http://www.filmweb.pl/news/Jeremy+Irons%2C+Sienna+Miller+zamieszkaj%C4%85+z+Hidd lestonem+w+futurystycznym+%22Wie%C5%BCowcu%22-104870

użytkownik usunięty
tocomnieinteresuje

Och, aż nie mogę się doczekać kiedy ten film wyjdzie. Oby był udany, bo powieść jest idealna żeby przenieść ją na ekran. Mam nadzieję że premiera filmu spowoduję że wzrośnie zainteresowanie książkami Ballarda, wśród czytelników jak i wydawców, bo nie wydano w Polsce wszystkiego. Owszem ukazało się kilka powieści i dwa zbiory opowiadań, ale chciałabym więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones