Jackie ChanI

Kong-sang Chan

8,2
22 039 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jackie Chan

Witam !!
Jak wiadomo nie tak dawno temu spełniło się (że sie tak wyraże :D) marzenie zapewne wielu fanów dwóch świetnych mistrzów gatunku jakimi są Jackie Chan oraz Jet Li.
Po długich latach próśb zapatrzonych w nich fanów postanowili zagrać razem w filmie "Forbidden Kingdom"
http://pl.youtube.com/watch?v=FLJWxdcr_pk&feature=related

Chciałbym zapytać Was co sądzicie na temat tego filmu?? podobał sie/ nie podobał sie??
Ja osobiście uważam, że film jest jakby zwieńczeniem ich dotychczasowej pracy... Jackie nawiązał w nim do Pijanego Mistrza , czyli postaci która przyczyniła sie do zdobycia jego ogromnej popularności, a Jet spróbował swoich sił jak aktor komediowy, czego dotychczas nie robił ( chyba ze we wczesnych filmach rodem z HongKongu).
Całość mi sie podobała, ale nie zrzuciła z krzesła. Niestety widać że nie mają już po 20 lat przez co niektóre sceny wypadły sztucznie :(
Fabuła jest raczej banalna, realizowana wielokrotnie w holywoodzkich produkcjach...no ale tutaj odkryta na nowo, opowiedziana z perspektywy chińskiej historii może się podobać :D

Powiem Wam, że bardzo długo czekałem, aby zobaczyć jak bohaterowie mojego dziciństwa ( a obecnie mam lat 20) walczą za sobą, ale równocześnie nie uśmiechała mi się myśl o tym, że jeden z nich bedzie czarnym charakterem. Jackie powiedział kiedyś w jednym z wywiadów ze nigdy nie zagra "złego" z filmie więc, pogodziłem sie z tym ze bedzie to Jet Li, ale na szczęście okazało się, że obaj zostali pokazani jako dwaj walczący ramię w ramię przyjaciele, a początkowa scena walki w świątyni to chilowe nieporozumienie :D
Tak więc podsumowując film mi się bardzo podobał i ciesze się, że idea wystąpienia ich w jednym filmie nie była tylko chwytem marketingowym.

Ciekawi mnie jaka jest Wasza opinia na ten temat :D

Spytacie czemu pisze o tym na forum ogólnym Jackiego Chana, a nie na forum filmu Forbidden Kingdom?? - a no dla tego że nie każdy jest zapaleńcem filmów z Jakie'm i mógł nie słyszeć o jego najnowszym filmie, a będąc kimś komu spodobał się pewien film z jego udziałem w tym miejscu może sie o nim dowie :D

mroofek_dg

Film 8/10.. ciekawy i klimatyczny mimo wyzej wspomnianej 'obcykanej' fabuły.. Powiem jeszcze że Jackie nigdy nie mówił że nie zagra czarnego charakteru (chyba że cierpi na zaniki pamięci) ponieważ w swoich starych filmach kung fu kilka razy takową role odegrał (np. Killer Meteor).
Szkoda że Jet i Jackie nie spotkali sie wcześniej na planie.. zwłaszcza swoich klasyków z Hongkongu.. ale cóż.. lepiej późno niż wcale..

mroofek_dg

cóż film mi sie podobał, ale nazwałabym to "zamerykanizowaną chińską opowieścią"-czyli zakończenie znamy od początku, bo tego typu filmy zawsze się tak kończą. faktem jest że Jackie i Jet ratują cały ten banalny film. no trochę widać że już nie są tacy młodzi (chociaż formy jak na ich wiek można tylko pogratulować ;) ale zasługą tej sztuczności jest też sposób kręcenia filmów w Hollywood-sposób pokazywania sztuk walk woła o pomstę do nieba-dlatego w tej dziedzinie wolę oglądać filmy z Hongkongu. fabuła filmu nie zaskakuje, może tylko gdy okazuje się kim, a raczej czym jest mnich (Jet Li),efekty specjalne super
taki lekki film na lekką chandrę, dostaje ode mnie 9/10-ale tylko za panów:Jackiego i Jeta ;D i za ten numer z włosem Króla Małp ;)

mroofek_dg

Hej! Na moim blogu w filmweb napisałam o tym filmie. Zapraszam do zapoznania się z opinią ;)

jakaja

Fajnie, że się wreszcie spotkali, bo obaj są moimi ulubionymi aktorami, którzy umieją się bić. Tylko szkoda, że walka była na linach, jak w Matriksie, trochę to nie pasuje do nich obu, bo zwykle nie używają takich gadżetów. Wolałbym, żeby walczyli na ziemi, tradycyjnymi metodami.

kamiledi15

Dokładnie zgadzam się i z Toba i z autorem tematu:)

mroofek_dg

Trochę przekombinowałeś .Ten film to ten sam styl co "Grudge match" z Robertem de Niro i Sylvestrem Stallone : "wściekły byk" vs. " Rocky". Dwie najbardziej wyraziste kreacje obu aktorów.Niby inaczej się nazywają ale każdy wie o co chodzi .

mroofek_dg

No cóż - dla mnie ten film jest o odmiennym podejściu do życia buddystów i taoistów. I moje serducho jest chyba jednak bardziej za ekscentrycznością taoistycznych mistrzów niż za buddyjskim opanowaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones