Jan Frycz

8,2
53 853 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jan Frycz

filmy z janem fryczem

użytkownik usunięty

znacie jakieś ambitne, nieprzeciętne kino z tym aktorem? najlepiej, żeby rola w filmie była znacząca. raczej nie chcę oglądać komedii. z góry dziękuję za propozycje.

Tam i z powrotem. Świetny. Nawet gdyby Frycza w nim nie było. Polecam.

litera232

Oj to można by wymieniać i wymieniać. To naprawdę wartościowy aktor... "Wielki Szu" (mała, ale znacząca rola), "Nieproszony gość", "Trzy kroki od miłości" (rewelacja), "Pożegnanie jesieni" (na podstawie Witkacego), "Zwolnieni z życia" (podobny wątek jak w ZNACHORZE T. Dołęgi-Mostowicza, bardzo dobry film), "Kawalerskie życie na obczyźnie", Pożegnanie z Maria", "Dwa księżyce" (piękny film), "Dama kameliowa", "Nocne graffiti", "Dzieci i ryby", "Egzekutor", "To ja złodziej" (może i komercja, ale w dobrym wydaniu), "Egoiści", "Tam i z powrotem", "Zerwany", "Powiedz to Gabi", "Piekło-niebo" (bardzo poruszający), Pręgi (komentarz chyba nie potrzebny), "Komornik", "Korowód", "Bezmiar sprawiedliwości" (ciężki, ale można obejrzeć), Nieruchomy poruszyciel (kino trudne, dołujące, ale ja mimo wszystko polecam). Wystarczy tylko sięgnąć pamięcią (albo nawet niekoniecznie pamięcią) dalej niż do roku 2000 i znajdzie się mnóstwo naprawdę wartościowych filmów z udziałem pana Jana.

S_J_Wilk

"Zwolnieni z życia" - dzięki za przypomnienie. Film - delicje.

koniecznie obejrzyj "Czarne Słońca". Jeden z najbardziej niedocenianych filmów w Polsce.

Sensacje XX wieku - grał Adolfa ale tytułu odcinka nie pamiętam :( A piszę to trochę żartem ale i trochę serio bo interesuje się tematyką II WŚ i sporo oglądam na ten temat i jak do tej pory z wielu aktorów którzy odgrywali scenki Hitlera to Frycz zrobił to naj naj w Sensacjach

zrelaxowany85

Popieram - Frycz to najlepszy odtwórca jakiego widziałem w "Sensacjach. ..". Obok niego doskonale w swoją rolę wcielił się Marek Kalita (doskonały jako Himmler).

Przykładowy odcinek z J. Fryczem w roli Hitlera : ""Decydujący cios".

Adzam_2

Kalita w ogóle najlepszy możliwy odtwórca roli Himmlera i nie chodzi mi o nasze krajowe podwórko.

zrelaxowany85

Zgadzam się, facet był niesamowity w tej roli. Oczywiście nie chodzi tu tylko o fizyczne podobieństwo, tak samo zresztą jak u Frycza w roli Hitlera.

Często zastanawiam się, czy Wołoszański zupełnie sam dobierał aktorów. Jeśli tak to powinien zajmować się tym profesjonalnie w ramach castingów do filmów fabularnych ;) Z wielką nadzieją czekam na nowe odsłony "Sensacji..."

Adzam_2

a ja nie wiem czy to nie przypadkiem Ewa Dejmek nie była odpowiedzialna za castingi, jest po fabularyzowanych odcinkach wymieniana w napisach zaraz po Bogusiu, i widziałem kilka dokumentów z wstawkami fabularyzowanymi produkcji BBC gdzie Berie grał Polak (nazwiska niestety nie pamiętam) ten sam co w sensacjach, lub był Adamczyk w epizodycznych rolach czy ten co gra Waldusia w Kiepskich jako oficer NKWD itd, generalnie w tych dokumentach BBC i sensacjach powtarza się nazwisko Ewa Dejmek, jakbyś był zainteresowany to pisz to "zgłębię temat"

Polecam "Kontrym" który dziś obejrzałem, tylko ze nie ma go na filmwebie, bo to spektakl teatralny, ale ogląda się go w sumie jak film.
http://www.telemagazyn.pl/tv/215145/kontrym

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones