Jan Kidawa-Błoński

6,2
655 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Jan Kidawa-Błoński

Skazany na bluesa

użytkownik usunięty

Skazany na bluesa. Ten film w pewien sposób wywrócił mój świat do góry nogami. Mogę go oglądać bez przerwy i za każdym razem znajduję się w innym świecie, niekoniecznie lepszym, ale w świecie w którym muzyka daje wolność i szczęście. Wzruszający, wspaniały, uskrzydlający. Wybitny film, wybitna reżyseria, wspaniały, ponadczasowy. Gdybym miała okazję kiedyś spotkać reżysera uściskałabym mu dłoń. Oprócz tego świetna "Różyczka". Gratuluję sukcesów, Panie Kidawa-Błoń życzę dalszych osiągnięć.
Dziękuję za "Skazanego"

ja po "Skazany na bluesa" dalej nie potrafię się otrząsnąć, choć minęło kupe czasu odkąd widziałam ten film pierwszy raz. Może to naturalne, bo jestem fanką zespołu Dżem, ale tu nie tylko o to chodzi. Jestem pewna, że nie tylko o to. Przez ten film mam w sercu wielką dziurę i za nic w świecie nie potrafię jej załatać. Nawet nie chcę. Fakt faktem, że do paru aspektów można by się przyczepić, ale po co? Niech lepiej zostanie tak jak jest. :)

Jestem jednym z tych, których się nie pyta, czy oglądali "Skazanego na Bluesa", ale ile razy go oglądali. Już minęło trochę czasu, więc pewnie zapomniałem kilka szczegółów, ale parę lat temu każdą scenę znałem na pamięć. Wspaniały film. Choćby reżyser robił same gnioty, to zawsze będę miał do niego wielki sentyment za ten film o Ryśku Riedlu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones