Janusz KłosińskiI

7,7
17 495 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Janusz Kłosiński

Odszedł wielki aktor, ogromna strata, kilka dni przed swoimi 97 urodzinami, dożył wspaniałego i pięknego wieku.Zapamiętam go jako Kuśmidra z Janosika i jako Stanisława Włodka-najbardziej niespotykanie spokojnego człowieka.Dołączył do filmowego syna,Tadka, którego grał i zmarł w tym tygodniu w poniedziałek -do Marka Frąckowiaka :(
Stara polska gwardia aktorska powoli odchodzi z tego świata

Sunset_Snowdrop

Strasznie feralna jesień w tym roku, Odszedł Pan Michnikowski, Ordon, Kowalski, Frąckowiak, teraz Pan Kłosiński, niedługo to się nam tutaj, odpukać, zrobi pusto :(

kaiser_wilhelm

I to bardzo po takich wspaniałych artystach opustoszeje :( Aż strach tak myśleć, a najgorsze w tym wszystkim jest to,że już więcej takich nie będzie,bo dzisiaj nie ma takich aktorów, którzy by im dorównali choć trochę.Nie wiem, czy są tacy dzisiejsi aktorzy polscy, którzy byliby porównywani do gry aktorskiej tych, którzy są kultowi i tak doceniani,aż do samej starej elity aktorskiej, która niestety kruszeje :(

Sunset_Snowdrop

Z obecnie najaktywniejszych, jak dla mnie, najbardziej o bycie kultowym zahacza Dziędziel, może jeszcze Grabowski, chociaż obaj to już starzy wyjadacze. Żadnego "świeższego" nazwiska nie jestem w stanie przytoczyć.
Bardzo lubię Jakubika, Chabiora, Dyblika i Orzechowskiego, Ogrodnik w sumie fajnie zaczął, ale jakiegoś rzeczywiście charakternego, młodego aktora nie mogę z pamięci wyłowić.

kaiser_wilhelm

Braciak choć konus, też jest zawsze widoczny, a w "Drogówce" pozamiatał wszystkich.

jan_niezbedny0

Oj,tak pozamiatał tam całkiem.Aż przypomniała mi się scena z tą zamianą podczas pielgrzymki z Braciakiem w roli głównej xD
Dla mnie może jeszcze jak kaiser_wilhem napisał-Jakubik ,Dziędziel,Orzechowski,Grabowski i bym dała jeszcze(choć nie wiem jak uważacie-opinie są różne) Cezarego Żaka i Artura Barcisia(Ranczo i Miodowe Lata :)) i Eryk Lubos może i Olaf Lubaszenko(bo oboje starali trzymać jakoś poziom tego Belle Epoque-podobno strasznym niewypałem okazał się ten serial,a grali świetnie,dopasowani do granych przez siebie postaci) coż,ja takich bym wymieniła i bo ja wiem,kogo jeszcze...?

Sunset_Snowdrop

Każde pokolenie ma interesujących aktorów/aktorki, może teraz nie każą im tak szlifować dykcji i trenować siły głosu jak dawniej - ale utalentowani i charakterystyczni zawsze się wybiją. Tylko nie ma co oceniać ich po udziale we wszechobecnych telenowelach - bo to taki dziwaczny gatunek, który skiepści każdego, nawet uznane persony.

Co do Braciaka w "Drogówce" - rozwala głos, którym tam mówił, to jest naprawdę głos brynola, zniszczony przez "wynalazki". Jeżeli on sobie niczym nie pomógł w uzyskaniu takiego efektu, to jest wielki :) Ukradł tam wszystkim show, podobnie jak Bielska w innym filmie Smarzola - "Pod mocnym aniołem".

kaiser_wilhelm

Rzeczywiście w tym roku duużo polskich aktorów starszego pokolenia zmarło i tych ciężko chorujących również, teraz jeszcze Alina Janowska, wcześniej jeszcze z tych co nie wymieniłaś Witold Pyrkosz, Andrzej Blumenfeld, Gustaw Lutkiewicz, Danuta Szaflarska, Mieczysław Kalenik. Pamiętam jak 16 czerwca czytałem biografię Kalenika na stronie filmpolski i kiedy zobaczyłem datę urodzin 1.01.1933 to pomyślałem sobie wtedy że chłop nieźle się trzyma, a kilka godzin później właśnie na tej stronie dowiedziałem się że właśnie zmarł..
Ten rok jest naprawdę obfity i aż smutne że tylu sławnych utalentowanych ludzi już odeszło, ludzie którzy kiedyś pracowali sporo i na trwale zapisali się w historii naszej kinematografii tworząc mnóstwo różnorodnych ról. Teraz chyba najstarszym żyjącym polskim aktorem jest Emil Karewicz.

glazur

Gdzie Karewicz, jest dużo starszych od niego np. Maciej Maciejewski rocznik 1914 a Karewicz to rocznik 1923.

ForzaAZS

A no tak, rzeczywiście jak sprawdziłem to faktycznie jest taki aktor, ale nie znałem go dlatego napisałem chyba. Teraz sobie przypomniałem ciekawostkę że aktor Sylwester Maciejewski (Solejuk z Rancza) nazywa się naprawdę Maciej i żeby nie być kojarzonym z innym aktorem Maciejem Maciejewskim to zmienił imię na Sylwester, czyli zapewne chodziło o właśnie tego z rocznika 14.

glazur

Najbardziej znana rola Macieja Maciejewskiego to prokurator w "Krótki filmie o zabijaniu" Kieślowskiego.

Sunset_Snowdrop

I to odchodzi w szokującym tempie. Takiego czarnego okresu, jak ostatnie lata jeszcze chyba nie było.

jan_niezbedny0

dla mnie to od roku poprzedniego zaczął się ten czarny okres :( Faktycznie,patrząc na poprzednie lata(poza 2016) to tak nie było aż do tego roku