Jason Lewis I

6,7
597 ocen gry aktorskiej
Jason Lewis I
Supermodel z najwyższej półki, który został aktorem, Jason Lewis, pochodzi z Południowej Kalifornii. Już jako nastolatek postanowił wydostać się z rodzinnego miasta i zobaczyć świat. Aby tego dokonać rozpoczął ciężką pracę dla przedsiębiorcy hydraulicznego, a dodatkowo 55 godzin tygodniowo spędzał w restauracji pracując jako kelner. W czerwcu 1993 roku, kiedy w końcu uzbierał wystarczająco pieniędzy, wyjechał do Paryża za poradą łowcy nowych talentów, według którego miał wielkie szanse rozpocząć karierę na wybiegu. Jason pracował tam jako model, ale wkrótce wyjechał do Mediolanu, gdzie adoracjom i uwielbieniu modela przez tamtejszy biznes nie było końca.
Pod koniec 1993 roku, Jason wziął udział w kampanii reklamowej firmy GUESS?, która gwałtownie i znacząco wypromowała młodego modela. Rozpoczął kampanie reklamowe dla takich projektantów, jak Tommy Hilfiger, Boss, Byblos i Ray Ban. Oprócz tego brał udział w wielu ważnych pokazach mody w Mediolanie, Nowym Jorku i w Paryżu. W 1996 roku otrzymał nominację do nagrody Modela Roku przyznawaną przez VH1 Fashion Music Awards. Oprócz wszystkich pokazów mody, napisano o nim 11-stronny artykuł w znanej gazecie GQ (Luty 1996). Stał się także gwiazdą popularnego serialu telewizyjnego NBC ?High Sierra Search and rescue? (1995) ukazującego górskie akcje ratownicze.
Kontynuując swój wczesny sukces, brał lekcje aktorstwa u 3 prywatnych korepetytorów, mając nadzieję na rozpoczęcie kariery w kinematografii. W 1990 roku zagrał mały epizod w ?Beverly Hills, 90210?, a w 1998 roku wygrał casting do roli Smith?a w serialu ?Seks w Wielkim Mieście?.
Jednak jego zainteresowanie grą aktorską ograniczyło modeling do publikacji związanych z modą i kampanii reklamowych (nie wliczając wybiegu). Jego wierni fani wciąż pamiętają Jasona ze stron GQ i Esquire z 2002 roki i z zimowej kolekcji GAP 2002. Model jest zatrudniony w agencji Wilhelmina Models, Inc. Niektórzy z jego najlepszych przyjaciół także są znanymi supermodelami, tak jak Alex Lundqvist (który był współlokatorem Jason?a) czy Mark Vanderloo.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 czerwca 1971

miejsce urodzenia: Newport Beach, Kalifornia, USA

wzrost: 185 cm

Jako model brał udział w reklamach Hugo Boss, Tommy Hilfiger, GUESS?, Michael Kors, Saks Fifth Avenue, Gap, Club Monoco, Valentino, Versace, Ray-Ban i Byblos.
W 1997 roku wystąpił w teledysku Aerosmith do piosenki pt. "Fallin' In Love (Is Hard on The Knees)".
Uczęszczał do Los Alamitos High School w Los Angeles.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych