Jason Micheal Weaver

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/68740/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":29,"rate":6.793103448275862,"desc":"ocen"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":true,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/68740/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":23,"rate":7.826086956521739,"desc":"oceny"}}]
6,8
29 ocen gry aktorskiej
Jason Weaver I

Jason Weaver jest znany w Hollywood od 1990 roku z udanych filmów TV i muzycznych projektów. Ten bardzo utalentowany piosenkarz i aktor urodził się 18 lipca 1979r. w Chicago w stanie Illinois.

Grając w niektórych z najbardziej popularnych filmów i oklaskiwanych przez krytyków projektach, Weaver miał uznanie kogoś biorącego udział wyłącznie w rozrywkach. W 1990 pojawił się w filmie Whoopi Goldberg "Długa droga do domu". W tym samym roku został obsadzony w telewizyjnym serialu "Brewester Place", którego producentem wykonawczym była Oprah Winfrey. W 1992 Jason wygrał casting na rolę młodego Michaela Jacksona w udanym telewizyjnym filmie "The Jackson: An American Dream". Pojawił się także w dwóch piosenkach z filmowej ścieżki dźwiękowej, wyprodukowanej przez Motown. Wtedy otwierał drzwi do innego życia - śpiewania.

Weaver zaśpiewał dla legendarnego studia nagraniowego Motown i wydał swój pierwszy album zatytułowany "Love Ambition". Przy jego nagraniu współpracował z takimi gwiazdami jak Rahsaan Patterson i Shanice Wilson. W 1994 roku zdobył główną rolę w animowanym hicie "Król Lew" jako głos Simby. Współpracował również przy ścieżce dźwiękowej do pełnometrażowego filmu "Kazaam" z udziałem Shaqa O'Neal'a. W każdym razie, muzyczna kariera Jason'a nabrała tępa kiedy zwrócił się on do multiplatynowego artysty Chingy'ego i zaśpiewał refren w jego piosence "One call away". Mama Jason'a bardzo wspierają syna w karierze muzycznej i aktorskiej.

W latach 90 kontynuował swoją karierę na małym ekranie. Zagrał w dwóch popularnych serialach "Thea" i "Smurt Guy". Wystąpił też w telewizyjnym filmie Disney'a "Wakacyjna zamiana miejsc". Wygrał dwie nagrody Young Artist Awards za pracę w "Królu Lwie" i "The Jackson: An American Dream". W 1996 roku nagrał również swój drugi album "Stay with me".

W 2000 roku zaliczył udany występ w telewizyjnym filmie "Pieśń Wolności". W 2002 roku Jason święcił sukces w komediowej roli Ernesta w filmie "Dobosz". W 2004 roku otrzymał rolę w komedii kryminalnej "Ladykillers, czyli zabójczy kwintet" u boku Toma Hanksa. W 2006 roku zagrał w filmie "ATL" Chrisa Robinsona, w którym występuje również multiplatynowa gwiazda muzyki T.I. Komedia była nagrywana w Atlancie w stanie Georgia.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 lipca 1979

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

wzrost: 180 cm

Jego pierwszą "rolą" było zagranie w reklamie Coca Coli.
Wydał następujące albumy:
- 1995 r. - "Love Ambition";
- 1996 r. - "Stay with Me".
Matką Jasona jest legendarna piosenkarka Kitty Haywood.
  • on jest taki śliczny ;) tzn był w wakacyjnej zamianie miejsc :)

    1