Jay Chou 

Chieh-lun Chou

7,1
1 488 ocen gry aktorskiej
Jay Chou
Jay Chou, popowy i hip-hopowy piosenkarz (a przy okazji aktor) urodził się 18 stycznia w Taipei (Tajwan). Od dawna interesował się muzyką, zaczął uczyć się gry na pianinie w wieku 3 lat. Później, gdy był w trzeciej klasie szkoły podstawowej, pobierał lekcje gry na wiolonczeli. Matka zabierała go na koncerty, by rozwijać zainteresowanie muzyką syna. Kiedy Jay skończył 14 lat, jego rodzice rozwiedli się; na skutek tego stał się niezależny, spokojny i zamknięty w sobie. Specjalizował się w grze na pianinie i wiolonczeli w Dan Jiang senior high school. To dostarczyło mu podstaw muzyki klasycznej. W czerwcu 1996 roku, Jay, będąc niezdolnym do zdania egzaminu klasyfikacyjnego, który pozwoliłby dostać się mu na jego wybrany uniwersytet, stracił nadzieję na dobrą pracę i został kelnerem.

Jay po raz pierwszy wkroczył do świata muzyki uczestnicząc w pokazie talentów wraz ze swoim przyjacielem, jako pianista. Chociaż ich występ nie był wyjątkowy, producent spostrzegł talent w tekstach napisanych przez Jaya i zdecydował się dać mu szansę. Na początku pisał teksty dla innych wykonawców, np. Vivian Hsu czy Jody Chiang. Chociaż dużo tych piosenek stało się popularnych, nikt nie miał pojęcia, że zostały one napisane przez Jaya.

W 2000 roku Jay dostał szansę na nagranie własnego albumu. Wypuścił na rynek swoją pierwszą płytę o nazwie "Jay", która niespodziewanie stała się wielkim hitem. Zyskał tym wielką uwagę w swoim rodzinnym państwie, jak również w international Han Chinese community (włączając Chiny, Malezję, Indonezję, Filipiny i Singapur). Gdy jego drugi krążek, "Fantasy", został wypuszczony, był już jednym z najlepszych popowych artystów w Azji. Jego najbardziej krytykowany i finansowo pomyślny album, nosi nazwę "Eight Dimensions". Od tego czasu został nazwany "Królem Azjatyckiego Popu".

W 2005 roku, Jay zagrał główną rolę w filmie "Initial D" (Takumi Fujiwara), który został oparty na popularnym anime o tym samym tytule. Był on ogromnym sukcesem w Tajwanie, Chinach, Singapurze, Malezji, Tajlandii, Japonii i w wielu innych państwach. "Initial J", największe przeboje Jaya zostały wypuszczone tylko na rynek japoński.

Najnowszy, oklaskiwany album "November's Chopin" został wydany w listopadzie roku 2005.

W styczniu 2006 ukazał się singiel Jaya, "Huo Yuan Jia", skomponowany przez niego, główny utwór najnowszego filmu Jeta Li o tym samym tytule.

Zostało potwierdzone, że Jay skomponuje i wykona piosenkę do nowego filmu Zhang'a Yimou, "Klątwa Złotego Kwiatu".

Jay zamierza wkroczyć do amerykańskiego przemysłu muzyki, wbrew jego słabej znajomości języka angielskiego. Mówi jednak, że jego muzyka jest uniwersalna i język nie jest tu ważny.

Ulubionym aktorem Jaya jest Jet Li. Lubi także słuchać Ushera, Babyface'a i Fryderyka Chopina. W dzieciństwie marzył o tym, by spotkać Bruce'a Lee.

Jest związany z dziennikarką Patty Hou, pięknością Tajwanu numer jeden.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 stycznia 1979

miejsce urodzenia: Linkou (obecnie Nowe Tajpej), Tajwan

wzrost: 173 cm

żona Hannah Quinlivan (od 2014), córka (ur. 13.07.2015)
W 1997 roku ukończył New Taipei Tamkang High School w Tajpej (obecnie Nowe Tajpej, Tajwan).
Wydał następujące książki:
- 2002 r. - "Iron Box of an Island";
- 2004 r. - "Grandeur de D Major";
- 2011 r. - "Ying Xiang "E289A0" Yin Yue";
- 2013 r. - "The Rooftop: A Jay Chou Novel".
Jest właścicielem firmy fonograficznej JVR Music.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

nie wiem czemu ale jakoś dla mnie jest strasznie podobny do Johna Cho.

uwielbiam ten film :)

Jakiś mądrala napisał powyżej w biografii, że Jay Chou ,,marzył w dzieciństwie, żeby spotkać Bruce'a Lee". Bruce'a Lee??? Kiedy Jay Chou przyszedł na świat, Mistrz kina Kung fu kimał w grobie już od kilku lat. A tak w ogóle to zero tu o karierze filmowej Pana Chou. Za to sporo o tym, że jest autorem hitowych w Azji...

podziwiam tego człowieka, tworzy filmy, reżyseruje, pisze scenariusze, co wiecej! sam w
nich gra. głowne role!?! komponuje muzyke do nich i komponuje muzykę niezależną do
filmu, nie zamyka się w tym w jednym gatunku, ale na praktycznie każdej kompilacji można
znaleźć mieszanki r&b, popu, hiphopu(koleś wymiata tym...

więcej

Uwielbiam jego piosenki, a i w Initial D grał całkiem nieźle. Bardzo popularny w Azji, za to w Europie prawie nieznany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones