Jaya Bachchan 

Jaya Bhaduri

8,6
538 ocen gry aktorskiej
Jaya Bachchan
Jaya Bhaduri urodziła się w 1948 w Kalkucie. Do roku 1970 uczęszczała do Film & Television Institute w Poona. Karierę filmową rozpoczęła od głównej roli w "Guddi" (1971), gdzie zagrała młodą dziewczynę nie potrafiącą odróżnić zwykłego życia od kinowej rzeczywistości. Od prawie 30 lat jest żoną megagwiazdy indyjskiego kina, Amitabha Bachchana. Jaya niemal od zawsze udzielała się w wielu przedsięwzięciach charytatywnych, np. w UNICEF - Organisation International Centre of Films for Children czy w Indyjskim Towarzystwie Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Za pracę aktorską i społeczną otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Sześciokrotnie uhonorowano ją najważniejszą indyjską nagrodą filmową Filmfare Award.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 kwietnia 1948

miejsce urodzenia: Kalkuta (obecnie Kolkata), Indie

wzrost: 157 cm

IIFA
Zdobyła 3 nagrody IIFA, 6 innych nagród oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Amitabh Bachchan (od 03.07.1973), córka Shweta (ur. 17.03.1974) i syn Abhishek (ur. 05.02.1976)
Zasiadała, reprezentując "Samajwadi party", w indyjskim parlamencie, szybko jednak, pod zarzutem przyjmowania nielegalnych korzyści majątkowych, została pozbawiona mandatu.
W 1998 roku otrzymała nagrodę Special Life Time Achievement Award za zasługi dla hinduskiego kina.
W 1992 roku otrzymała odznaczenie Padma Shri (czwarte największe wyróżnienie dla cywila przyznawane przez indyjski rząd) za ogromny wkład w rozwój indyjskiego kina.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych