film

Gdyby jutra nie było

Kal Ho Naa Ho
2003
3h 6m
7,7 22 769
ocen
7,7 10 1 22769
W życie niezadowolonej ze swego losu Nainy wkracza niepoprawny optymista Aman. Próbuje on zeswatać ze sobą pesymistkę i jej nieudolnego przyjaciela, Rohita. Zobacz pełny opis
Gdyby jutra nie było zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

IIFA
Film zdobył 7 nagród IIFA, 14 innych nagród oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Wzruszający, ale i nie pozbawiony humoru, kolejny bollywoodzki film o miłości i jej przeszkodach. Dla odmiany akcja dzieje się nie w Indiach, ale w Stanach Zjednoczonych. Naina (Preity Zinta) jest młodą dziewczyną, która straciła umiejętność cieszenia się życiem. Wraz ze swoją hinduską rodziną mieszka na jednym z nowojorskich osiedli. WWzruszający, ale i nie pozbawiony humoru, kolejny bollywoodzki film o miłości i jej przeszkodach. Dla odmiany akcja dzieje się nie w Indiach, ale w Stanach Zjednoczonych. Naina (Preity Zinta) jest młodą dziewczyną, która straciła umiejętność cieszenia się życiem. Wraz ze swoją hinduską rodziną mieszka na jednym z nowojorskich osiedli. W jej otoczeniu pojawia się przystojny i nieco bezczelny Aman (Shah Rukh Khan), który na wszelkie sposoby stara się jej tę radość życia przywrócić. Jego optymizm zaraża, choć początkowo nie przekonuje Nainy. Nikt nie wie, że ten młody mężczyzna skrywa pewien sekret.

boxoffice
$13 200 241 na świecie
$1 991 922 w USA
$11 208 319 poza USA
na podstawie
Niranjan Iyengar (dialogi) / Karan Johar (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
BLINK
studio
Dharma Productions / Dillywood
tytuł oryg.
Kal Ho Naa Ho
inne tytuły
Tomorrow May Not Be USA
więcej
Karan Johar pisał scenariusz z myślą o swej przyjaciółce Kareenie Kapoor w roli głównej bohaterki. Ale zażądała za dużej stawki i została zastąpiona przez Preity Zintę.
Karan Johar zaproponował Neetu Singh rolę Jennifer, ale ta odmówiła.
W filmie Nikkhil Advani i Karan Johar w ramach urozmaicenia piosenki "Maahi Ve" postanowili gościnnie zaprosić Rani Mukherjee, która razem z Shah Rukh Khanem i Saifem Ali Khanem wykonuje układ choreograficzny z filmu "Czasem słońce, czasem deszcz" do utworu "Say Shava Shava".
 "Gdyby jutra nie było" to jedno z pierwszych dzieł wytwórni Bollywood, z jakim się spotkałam. Sięgnęłam po film z czystej ciekawości i od razu podbił on moje serce i przerósł najśmielsze oczekiwania, a niesione przez niego przesłanie głęboko zapadło mi w pamięć. Myślę, że jest to jeden z najlepszych melodramatów w historii kina, nie tylko... więcej
Ci, którzy mieli do czynienia choćby z kilkoma hinduskimi filmami, których do końca nie da się zaklasyfikować gatunkowo, bez problemu odpowiedzą na to pytanie. Niedawno można było obserwować przyjęcie w Polsce filmu "Czasem słońce, czasem deszcz" Karana Johara. Te barwne obrazy przenoszą widza w inny świat; świat, w którym zdecydowanie wolimy być -... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Piękny film :)

ocenił(a) film na 8

Oglądałam kilkakrotnie za każdym razem ryczę ... ;)
Preity Zintę miała zagrać Kareena Kapoor ? Nie wyobrażam sobie jej w tej roli .
Zinta była doskonała . A piosenka "Kal Hoo Naa Hoo" ciągle jest w mojej głowie .

Zapraszamy do zabawy! ;) Ostatnio odpowiedziała S_jak _Ser, więc czekamy na jej pytanie. ;)

Zapraszamy do kolejnej odsłony naszej zabawy, zasady tradycyjne. :)

Nie koniecznie bollywoodzkie;) Może jestem dziwna, ale lubię płakać na filmach;] Więc znacie inne też tak wzruszające filmy jak "Kal Ho Naa Ho"? (oczywiście nie wliczając 'Titanica':P)

Ponieważ w bolly jest mnóstwo świetnych tekstów, proponuję zgadywanie, z jakiego filmu pochodzi dany cytat;) Tylko musi być on charakterystyczny, nie bierzemy pod uwagę żadnego "namaste" czy "ji sir";) Kto odgadnie, zadaje pytanie.
To zaczynam:

"Nawet jeśli zło coś knuje, dobro zawsze zatriumfuje!" - jaki to film?;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones