Jim Parsons II

James Joseph Parsons

8,6
10 871 ocen gry aktorskiej
Jim Parsons II
Jim Parsons jest amerykańskim aktorem telewizyjnym i filmowym znanym lepiej jako dr Sheldon Cooper z sitcomu Teoria wielkiego podrywu.
Urodził się 24 marca 1973 roku i wychował w Houston w Teksasie, obecnie mieszka w Brooklynie w Nowym Jorku.
W 1991 roku ukończył liceum Klein Oak w Houston, gdzie został wybrany najbardziej przyjacielskim uczniem przez kolegów z rocznika.
Parsons ukończył Uniwersytet w Houston z tytułem Bachelor of Arts w dziedzinie teatru. Podczas studiów współtworzył grupę teatralną Infernal Bridegroom Productions. Uczestniczył w wystawieniu między innymi takich produkcji jak "Endgame," "Guys and Dolls" oraz "The Balcony."
Kariera telewizyjna Jima Parsonsa rozpoczęła się od roli Roba Holbrooka w serialu "Potyczki Amy" i gościnnego występu w serialu "Ed."
Filmy fabularne z jego udziałem to "Powrót do Garden State," "Heights," "On the Road with Judas," "Gardener of Eden," "Dwa światy" oraz "Szkoła dla drani."
Parsons uwielbia grać na pianinie. Jego hobby jest oglądanie rozgrywek sportowych, szczególnie tenisa, baseballu i koszykówki.
Dr Sheldon Cooper, jego najbardziej znane ekranowe wcielenie, jest posiadaczem licznych tytułów uniwersyteckich, przekonanym o swoim geniuszu i wyjątkowości, przy czym całkowicie pozbawionym inteligencji emocjonalnej. Jego niezliczone nerwice natręctw i dziwactwa uprzykrzają życie każdemu, w szczególności jego współlokatorowi Leonardowi. A rozmnaża się podobno przez pączkowanie.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 marca 1973

miejsce urodzenia: Houston, Teksas, USA

wzrost: 186 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 13 innych nagród oraz 51 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
w związku małżeńskim z Toddem Spiewakem (od 13.05.2017)
Wystąpił w następujących reklamach:
- 2003 r. - kanapki Toasted Subs sieci fast food Quiznos; mrożona pizza DiGiorno;
- 2006 r. - guma do żucia Stride;
- 2014 r. - technologia RealSense koncernu Intel;
- usługi firmy kurierskiej FedEx.
Jim ukończył University of Houston (Teksas, USA).
Ma młodszą siostrę Julię.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych