Joanna Kulig

7,7
28 331 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Joanna Kulig

Po obejrzeniu trailera "Jaś i Małgosia: Łowcy Czarownic" postanowiłem, że zobaczę kto
ciekawy w tym filmie gra. Przeglądam sobie obsadę i widzę polskie nazwisko. Kogo Joanna
Kulig tam gra? Strasznie kojarzy mi się z tą rudą czarownicą, z którą potem wiąże się Jaś,
ale mogę się mylić

CasperChase

W filmie Muriel, grana przez Famke Janssen ma dwie pomocnice - taką z krótki włosami, nażelowanymi całymi niczym rogi i czerwonowłosą - właśnie ta z czerwonymi włosami to Kulig. Rólka ot taka, na ekranie pojawia się dosyć często, ale ciągle jest ucharakteryzowana i niewiele mówi. Ale wart odnotowania fakt, że pojawia się coraz częściej w zagranicznych produkcjach, nie tylko polskich twórców :)

m_dykier

O, dziękuję bardzo za informację. To i tak ogromna szansa dla Joanny, gdyż niewiele polskich aktorek dostępuje zaszczytu grania w zagranicznych i kasowych produkcjach.

CasperChase

z kasowością bym tutaj nie przesadzał ;) Gdyż Hansel & Gretel, to typowy niskobudzętowy projekt fantasy, w stylu Dragon Balla (aktorskiego). Jednak fajnie, że grywa w zagranicznych produkcjach - jak sam wspomniałeś niewiele aktorek/aktorów ma taką szansę. Albo ich wycinają (Szyc, Karolak) albo się muszą rozbierać (Rosati). Zobaczymy jak dalej pójdzie jej kariera :)

m_dykier

porównanie Hansel i Gretel do tej szmiry Dragonball Ewolucja to spore przegięcie

metus02_14

Zależy jak na to spojrzysz. Ja zaznaczyłem tylko, że zarówno Hansel & Gretel, jak i Dragonball to produkcje niskobudżetowe jak na standardy kina akcji z elementami fantastyki. Budżet DB to około 40-60 mln, w zależności od materiałów źrodłowych. Podobnie Hansel & Gretel. Nie porównuję wykonania, jedynie skalę produkcji.

m_dykier

pod tym względem ok, masz słuszność, ale tylko jeżeli te dane o finansach obu produkcji są prawdziwe, nie wiem, nie sprawdzałem, muszę uwierzyć Tobie na słowo. zastanawia mnie natomiast, dlaczego przytoczyłeś jako porównanie akurat db-ewolucja, który jest szmirą i tu, ja osobiście, sądzę, że chciałeś zaakcentować Swój negatywny stosunek do filmu hansel i gretel - łowcy czarownic, ale ponieważ o gustach się nie dyskutuje, więc nie krytykuję, nie oceniam.

metus02_14

W USA co prawda 'Hansel i Gretel' szału nie zrobili, ledwie zwróciły się koszta, ale za to poza Stanami był to hit i wpływy oscylowały koło dwustu baniek $, więc gadanie przedmówcy m_dykiera o 'niskobudżetowym fantasy' to pomyłka. Niskobudżetowy? Chyba w porównaniu do 'Avengers'!

michal.2907

Jemu chodziło o koszty włożone w film, nie z niego wyciągnięte :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones