Jodelle Ferland

Jodelle Micah Ferland

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/85873/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2984,"rate":7.804959785522788,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/85873/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":119,"rate":7.445378151260504,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/85873/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":27,"rate":8.333333333333334,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,8
2 984 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jodelle Ferland
  • W roli demonicznej dziewczynki bądź innego rodzaju straszydła po jakimś czasie stało się irytujące.
    Dziś ma 20 lat i jak widać z wiekiem ilość propozycji drastycznie zmalała

• MikeyS Ja myślę że to nie do końca jej wina, ani tego że nie umie grać w niczym innym. Jodelle miała trochę ról w dramatach i filmach jednak utarło się tak że jak film grozy to musi tam grać Jodelle.

• MikeyS Ja nadal nie mogę uwierzyć, że miała 15lat i grała 10/12letnią dziewczynkę?

• Raiton Jeżeli chodzi Ci o "Przypadek 39" mylisz się ;) Film był kręcony w 2006 roku, jednak miał ogromne problemy z dystrybucją i w wielu krajach wydanie DVD pojawiło się pod koniec 2009 roku. W Stanach nawet wprowadzono film do kin... rok później, co w pełni wyjaśnia finansową klapę jaką się okazał.

• MikeyS To wiele wyjaśnia, ale film jest naprawdę dobry, aż dziwnie uwierzyć, że takie problemy miał xd

• Raiton To było tak. Film nakręcili pod koniec 2006 roku. Premiera miała odbyć się w pierwszej połowie 2007. Byłem wówczas fanem filmów typu "The Ring" czy "Klatwa" wiec i na ten czekałem z zaciekawieniem. Premierę przełożono na początek 2008, ponieważ w tym samym czasie do kin weszla "Plaga" z Hilary Swank. Premierę jednak znowu odwołano i wogole nie było wiadomo kiedy film ujrzy światło dzienne. Aż w końcu ukazał się na DvD w Europie pod koniec 2009. Bez szans na sukces w amerykańskich kinach z wiadomych powodów. Dziwi to tym bardziej że Case 39 trzyma poziom wcześniej wymienionych zaś Plaga wypada przy nim blado.

• MikeyS Tam jeszcze była taka sprawa że jakiś pożar na planie był itp.

• MikeyS Bo raz że została zaszufladkowana właśnie jako dziewczynka od horrorów, a dwa że po prostu fatalnie dopierała (dopierano jej) filmy w których zagrała. Nie potrafię wskazać bardzo dobrego filmu w którym by zagrała, wszystko to kiepskie dramaty, przeciętne horrory, tanie produkcyjniaki a nawet przydarzyła się jej gra w filmie katastroficznym klasy D (Lodowe trzęsienie choć to chyba nie jedyny w jej dorobku), p porostu kiepski szrot co sprawiło ze długo jej nie doceniałem (aż nie obejrzałem "Krainy Traw")

• skoczek_narciarski O właśnie ! Ostatnie zdanie Twojej odpowiedzi przypomniało mi o "Krainie Traw". Pamiętam że pod koniec gimnazjum film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Chyba warto do niego wrócić

• MikeyS Wiesz co, ogromne wrażenie to robi fenomenalna gra aktorska Jodelle Ferland, ale do samego filmu nie warto wracać - jest dziwny, mroczny (momentami okropny) i ogólnie taki melancholijny , ja na pewno nie chciałbym go oglądać drugi raz.

• MikeyS W Dark Matter prezentuje się całkiem dobrze i już nie straszy:)