John Rhys-Davies

8,4
23 055 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby John Rhys-Davies

...po roli Gimliego we "Władcy Pierścieni" jest rozpoznawany. A szkoda bo w swoich rolach jest zawsze realistyczny, zabawny oraz poprostu ŚWIETNY!!

Ireth

Taak- ja go poznałem dopiero po obejrzeniu Szoguna - przypomniałem sobie, jak grał w Indianie Jones'ie. A władcy Pierścieni... nie oglądałem, tzn. tylko pierwszą część. Ale mam zamiar to nadrobić. I czy ten Gimli tto nie jest przypadkiem ten krasnolud?

Ireth

DopiERo po roli Gimliego jest rozpoznawalny? Co za bzdura! Człowieku, to jest jeden z najbardziej zasłużonych i najbardziej znanych amerykańskich aktorów... Ma na swoim koncie role choćby w takich filmach jajk "Szogun", "Indiana Jones", "Świat Zaginiony", "Robin Hood" czy "Kopalnie Króla Salomona"... Zresztą możesz sam sobie przeczytać... Ale bez przesady...

Totti

Totti nie wiem jak mogłeś zasugerować że Rhys-Davies jest amerykańskim aktorem. Człowieku, to jest brytyjczyk!

tomili113

Nie no, tu tomili masz rację, poniosło mnie :D. Ale wiesz, chodziło mi o to, że był znany duzo wcześniej... A nie dopiERo po roli Gimliego itd itp... :]

Totti

To jeden z moich ulubionych aktorów-postać charakterystyczna, nie zawasze bohaterowie grani przez niego są pozytywni-tak jak Wilson Fisk, El-Zaitan, czy Turek Dogati, ale także kontrowersyjne jak Challenger czy historyczne jak Pugaczow mityczne jak Priam. Bardzo dobrze prezentował się jako Sallah w Indianie Jonesie, a dopiero rola Gimliego zwróciła uwagę Hollywood na tego aktora z Anglii.

Ireth

Pierwszy raz widziałem Johna'a w Sliders i zawsze będzie mi się kojarzył z profesorem Arturo

Ireth

...rozpoznawany dopiero po roli Gimliego?... HA HA HA... prawda taka, że dopiero teraz dowiedziałem się, że on grał Gimliego...
...a aktora znam od wielu długich lat... jest raczej rozpoznawalny...

użytkownik usunięty
Snaga_Przeklety

ja znam go z poszukiwaczy i Ostatniej krucjaty a także Jamesa Bonda z "Living Daylights", później dopiero zobaczyłem go w "Lord of the Rings"

Ja Johna pierwszy raz zobaczyłam w "Ostatniej Krucjacie" jakies 13 lat temu... a potem Shogun, Kopalnie Króla Salomona itd:) świetny aktor i ma chcarakterystyczny głos:)) świetny aktor...

Ireth

Ja go znam z Ivanhoe, Władcy Pierścieni (gdzie zagrał świetną rolę), Robin of Sherwood, Heleny Trojańskiej, Indiany Jonsa, Kobiety Muszkietera i w ogóle jeszcze wielu filmów. Bardzo lubię tego aktora i zawsze wydawał mi się charakterystyczny;)

Madziula15

on jest Brytyjczykiem a nie Amerykaninem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones