Jonathan Sagall 

7,6
869 ocen gry aktorskiej
Jonathan Sagall
Jonathan Sagall urodził się w 1962 roku w Kanadzie. Jako jedenastolatek wraz z rodziną przeprowadził się do Izraela. Dorastał w Hajfie, by później wyjechać do Guildhall School of Music and Drama w Londynie.
Dorosłe życie związał z Tel Awiwem reżyserując, pisząc sztuki i scenariusze dla telewizji. Jonathan napisał także serię opowiadań pt. 'Hugo Asparagus', zaadaptowanych później dla potrzeb telewizji.
Pracował w Teatrze Miejskim w Hajfie i Narodowym Teatrze Habima, a jego sztuka dla dzieci "Cockroach" ('Karaluch'), napisana na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych w Izraelu w 1994, była także wystawiana w nowojorskim teatrze LA Mama.
Jonathan jest członkiem Izraelsko-Palestyńskiej grupy scenarzystów piszących dla lokalnej odmiany serialu 'Ulica Sezamkowa'.
Jego filmy krótkometrażowe prezentowane były na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Jerozolimie ("Zerach Lipshitz' Last Little Vacation", 1985), oraz Berlinie, a także w Londynie, San Francisco, Los Angeles i Mediolanie ("At Home" - "Ba'ba'it", 1987).
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 kwietnia 1962

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones