Jorja Fox I

Jorja-An Fox

7,0
802 oceny gry aktorskiej
Jorja Fox I
Jorja urodziła się w Nowym Jorku ale dorastała w Melbourne Beach na Florydzie. W wieku 16 lat wróciła do Nowego Jorku i po wygraniu lokalnych wyborów na Florydzie, została modelką. Wyjechała do Mediolanu, a w wieku 18 lat zrezygnowała z kariery w branży mody i zaczęła się uczyć aktorstwa. Studiowała w New York's Lee Strasberg Institute (wspólnie z aktorem charakterystycznym William'em Hickey'em ). Zadebiutowała w 1989 roku w niezależnym filmie pt.: "The Kill-Off". Rok 1990 Jorja zaczęła rolami w produkcjach telewizyjnych: "Summer Stories: The Mall", "ABC Afterschool Specials", "Dead Drunk: The Kevin Tunell Story" czy "Lifestories: Families in Crisis". W 1993 roku zagrała gościnnie w serialu NBC "Law & Order" i dzięki temu otrzymała rolę w serialu ABC "Missing Persons", opowiadającym o policji w Chicago. W 1996 roku Jorja zaczęła grać postać doktor Maggie Doyle, lesbijki, wegetarianki i wielbicielki broni w serialu "Ostry dyżur". Postać tę grała do 1999 roku i miała ona wpływ na role, które otrzymywała. Przełom nastąpił w 1997 roku, kiedy to zagrała gościnnie w nowym serialu "Ellen". W 1999 roku Jorja zaczęła występować w nowym serialu NBC pt.: "The West Wing", gdzie grała Ginę Tuscano, agentkę Secret Service, która miała za zadanie ochraniać córkę prezydenta USA. W 2000 roku Jorja otrzymała propozycję zagrania w nowym serialu "CSI", więc czasowo przestała grać agentkę Tuscano, zapewniając sobie powrót do serialu "The West Wing". Oprócz występów w telewizji i filmach, aktorka zajmuje się także pracą w eksperymentalnym teatrze Honeypot Productions, którego jest współzałożycielką i w którym gra.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 lipca 1968

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 174 cm

Aktor
Zdobyła Aktor, 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Jest absolwentką Instytutu Teatralnego i Filmowego Lee Strasberga w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Jest związana z organizacją PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) i pracuje na rzecz upowszechnienia wegetarianizmu.
W roku 2006 i 2007 była nominowana do nagrody PETA na najseksowniejszą wegetariankę świata (World's Sexiest Vegetarian).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych